کودکی با سر و صورتی به خاک و خون کشیده شده نماد وحشت حاکم بر حلب

Access to the comments نظرها
نگارش از Euronews
کودکی با سر و صورتی به خاک و خون کشیده شده نماد وحشت حاکم بر حلب

انتشار تصاویر تکان دهنده کودکی که در پی حملات هوایی به حلب، از میان ویرانه های بجا مانده از بمباران نجات یافته در رسانه بازتاب گسترده ای داشته است.

بهت و حیرت عمران، این کودک پنج ساله که صورتش به خاک و خون کشیده شده گویای اوضاع بحرانی غیرنظامیانی است که ناخواسته در میان خون و آتش گیر افتاده اند.استفان دي میستورا، نماینده ویژه سازمان ملل متحد در امور سوریه با انتقاد از طرف های درگیر در سوریه و بحرانی خواندن شرایط انسانی می گوید طی ماه گذشته حتی یک کاروان از کمک های بشردوستانه هم به مناطق تحت محاصره در سوریه نرسیده است. او در نشستی خبری در ژنو گفت: «به نشانه احترام به روز جهانی بشردوستی که فردا نوزدهم اوت است و همینطور به نشانه اعتراض و ابراز نگرانی عمیق خود از متوقف نشدن درگیری ها در مناطق تحت محاصره، امروز جلسه هفتگی کمک های بشردوستانه به سوریه را ترک کردم.»

حلب، دومین شهر بزرگ سوریه، طی ماه گذشته صحنه نبرد شدید میان نیروهای وابسته به دولت سوریه و گروه های مخالف مسلح بوده است. روسیه، متحد سوریه هم طی روزهای گذشته با استفاده از پایگاه هوایی نوژه در ایران حملات هوایی به مواضع مخالفان مسلح را سرعت بخشیده است.