رهبران اتحادیه اروپا به دنبال تقویت همبستگی در نشست اسلواکی

رهبران اتحادیه اروپا به دنبال تقویت همبستگی در نشست اسلواکی
Copyright 
نگارش از Euronews
هم‌رسانی این مطلبنظرها
هم‌رسانی این مطلبClose Button
لینک کپی پیست کد امبد ویدیو:Copy to clipboardCopied

رهبران ۲۷ کشور عضو اتحادیه اروپا در نشستی در براتیسلاوا درباره چالشهای پیش روی این اتحادیه پس از خروج بریتانیا گفتگو می کنند.

آگهی

رهبران ۲۷ کشور عضو اتحادیه اروپا در نشستی در براتیسلاوا درباره چالشهای پیش روی این اتحادیه پس از خروج بریتانیا گفتگو می کنند. هدف از این نشست، محکم کردن اتحاد در بین کشورها اعلام شده است اما گروهی از تحلیلگران می گویند این نشست ممکن است اختلاف نظرهای موجود بین رهبران اتحادیه اروپا را علنی تر از گذشته کند.

دونالد توسک، رئیس شواری اروپا از اعضای اتحادیه اروپا خواسته است که «بی رحمانه» و «صادقانه» به دنبال رفع مشکلات این اتحادیه باشند.

آقای توسک، با تایید این مساله که اتحادیه اروپا دچار بحران است گفت: «ما باید کاملا در اینجا، در براتیسلاوا اطمینان پیدا کنیم که بعد از این نشست، شهروندان ما در اروپا درسهای لازم را از تجربه خروج بریتانیا از اتحادیه اروپا آموخته اند و ما قادر هستیم که ثبات و امنیت را حاکم کنیم.»

دیپلماتهای نزدیک به دونالد توسک امیدوارند که کشورهای عضو اتحادیه اروپا را به تقویت مرزهای اتحادیه اروپا قانع کنند. یکی از این موارد ارسال ۲۰۰ نیروی کمکی اضافه به همراه ۵۰ خودرو برای محافظت از مرزهای بلغارستان است.

چند روز قبل از این نشست، اظهار نظر وزیر امور خارجه لوکزامبورگ درباره مجارستان، اختلاف نظرها بین رهبران کشورهای عضو اتحادیه اروپا را به اوج خود رساند. ژان آسلبرن، خواسته بود که مجارستان به دلیل رفتارش با پناهجویانی که وارد این کشور شده اند، باید از این اتحادیه تعلیق یا اخراج شود.

سال آینده در دو کشور قدرتمند اتحادیه اروپا، یعنی آلمان و فرانسه انتخابات سراسری برگزار می شود و رهبران این دو کشور علاوه بر این که به دنبال قدرتمندتر کردن اتحادیه اروپا هستند، نگران آرای شهروندان خود در این انتخابات هم هستند. نظرسنجیهای قبل از انتخابات نشان می دهند که بسیاری از شهروندان این دو کشور خواهان فاصله گرفتن از اتحادیه اروپا هستند.

هم‌رسانی این مطلبنظرها

مطالب مرتبط

دیدار رئیس جمهوری فرانسه با صدراعظم آلمان در کاخ الیزه

یونکر: با پیوستن باروسو به بانک «گلدمن ساکس» مشکل دارم

یک گور جمعی حاوی ۲۸۳ پیکر در بیمارستان «ناصر» غزه کشف شد