Eventsمناسبت ها
Loader

Find Us

FlipboardInstagramLinkedinTelegram
Apple storeGoogle Play store
آگهی

«پلیس فدرال هم باید در پروندۀ دانشجویان مفقود شده پاسخگو باشد»

«پلیس فدرال هم باید در پروندۀ دانشجویان مفقود شده پاسخگو باشد»
Copyright 
نگارش از Euronews
هم‌رسانی این مطلبنظرها
هم‌رسانی این مطلبClose Button
لینک کپی پیست کد امبد ویدیو:Copy to clipboardCopied

پای پلیس فدرال مکزیک نیز به تحقیقات در مورد ناپدید شدن ۴۳ دانشجوی مکزیکی در این کشور کشیده شده است.

آگهی

پای پلیس فدرال مکزیک نیز به تحقیقات در مورد ناپدید شدن ۴۳ دانشجوی مکزیکی در این کشور کشیده شده است. این دانشجویان در سال ۲۰۱۴ و در نزدیکی شهر ایگوآلا در جنوب مکزیک مفقود شدند و گفته می شود به دستور شهردار این شهر با همکاری مافیا و نیروهای پلیس کشته شده اند.

آلفردو هیگیرا داستنان فدرال مکزیک که مسئولیت این پرونده را بعهده گرفته است در این باره می گوید: «در مورد اینکه چه کسانی برای شهادت یا بازجویی احضار شوند هیچ محدودیتی وجود ندارد و نیروهای پلیس فدرال هم همانند پلیس شهری و پلیس کشوری در این پرونده باید مورد پرسش قرار گیرند. حتی می توان از اعضای دولت هم تحقیق کرد.»

این دانشجویان که روز ۲۶ سپتامبر دو سال پیش سوار بر اتوبوس عازم شهر ایگوآلا برای شرکت در یک تجمع اعتراضی علیه شهردار بودند، دستگیر و به مکانی نامعلوم منتقل شده اند.

تحقیقات اولیه حاکی از کشته شدن این دانشجویان بدست اعضای یک باند قاچاق و سوزاندن جسد آنهاست. شهردار این شهر و همسر وی نیز به اتهام همکاری با این باند قاچاق دستگیر و از کار برکنار شده اند.

تاکنون تحقیقات تنها به نقش پلیس محلی در مفقود شدن این دانشجویان منحصر شده بود. در گزارشی که توسط یک تیم تحقیقاتی مستقل منتشر شده به حضور پلیس فدرال و نیروهای ارتش نیز در محل ناپدید شدن این دانشجویان اشاره شده است.

Les 43 étudiants militants autogestionnaires assassinés au Mexique en 2014. Par la police alliée aux cartels. pic.twitter.com/2CckEFKsG1

— jean-marie le jeune (@jimlejeune) 23 juin 2016

هم‌رسانی این مطلبنظرها

مطالب مرتبط

شادی و پایکوبی همزمان با برگزاری جشن «سینکو دی مایو» در مکزیک و آمریکا

پلیس اکوادور به قیمت قطع روابط دیپلماتیک از دیوار سفارت مکزیک بالا رفت تا محکوم فراری را دستگیر کند

ماموران مرزی مکزیک می‌گویند دو ایرانی تحت‌نظر «اف‌بی‌آی» را دستگیر کردند