آگهی

«ترکیه از آمریکا خواستار استرداد فتح الله گولن به اتهام رهبری کودتا شد»

«ترکیه از آمریکا خواستار استرداد فتح الله گولن به اتهام رهبری کودتا شد»
نگارش از Euronews
هم‌رسانی این مطلبنظرها
هم‌رسانی این مطلبClose Button
لینک کپی پیست کد امبد ویدیو:Copy to clipboardCopied

به گزارش شبکۀ «ان تی وی» ترکیه، آنکارا بطور رسمی خواستار دستگیری و استرداد فتح الله گولن، روحانی و واعظ تبعیدی از آمریکا به اتهام طراحی کودتای نافرجام ۱۵ ژوئیه در ترکیه شده…

به گزارش شبکۀ «ان تی وی» ترکیه، آنکارا بطور رسمی خواستار دستگیری و استرداد فتح الله گولن، روحانی و واعظ تبعیدی از آمریکا به اتهام طراحی کودتای نافرجام ۱۵ ژوئیه در ترکیه شده است.

آگهی

آقای گولن که در پنسیلوانیای آمریکا در تبعید خودخواسته به سر می برد و زمانی از یاران نزدیک رجب طیب اردوغان، رئیس جمهوری فعلی ترکیه بود، اتهام رهبری و دست داشتن در کودتا را رد می کند.

به گزارش شبکۀ «ان تی وی» ترکیه، وزارت دادگستری ترکیه اتهام وارده به آقای گولن را «صدور دستور و رهبری کودتا» اعلام کرده است.

باراک اوباما، رئیس جمهوری ایالات متحده آمریکا و جو بایدن، معاون وی پیش تر اعلام کرده اند که آمریکا به پرونده فتح الله گولن به عنوان پرونده ای قضایی خواهد نگریست نه سیاسی.

دو ماه پیش تانکها و نظامیان کودتاچی دو پل بسفر و سلطان محمد فاتح در استانبول را مسدود کردند و جتهای جنگی، پارلمان ترکیه در آنکارا را هدف گرفتند اما کودتاگران نتوانستند به آقای اردوغان دست یابند.

هم‌رسانی این مطلبنظرها

مطالب مرتبط

ترکیه؛ اخراج بیش از ۲۷۰۰ نفر به اتهام «ارتباطات تروریستی»

آنکارا و واشنگتن؛ تفاوت بر سر استرداد گولن، مصالحه بر سر مبارزان کُرد

اهمیت استراتژیک عملیات آزاد سازی «جرابلس» از دست داعش برای ترکیه چیست؟