Eventsمناسبت ها
Loader

Find Us

آگهی

اخراج نماینده طراح «اعلام جرم» علیه روسف از پارلمان برزیل

اخراج نماینده طراح «اعلام جرم» علیه روسف از پارلمان برزیل
Copyright 
نگارش از Euronews
هم‌رسانی این مطلبنظرها
هم‌رسانی این مطلبClose Button
لینک کپی پیست کد امبد ویدیو:Copy to clipboardCopied

دو هفته پس از عزل دیلما روسف از مقام ریاست جمهوری در برزیل، نماینده ای که طراح «اعلام جرم» علیه وی بود با رای اکثریت نمایندگان پارلمان اخراج شد.

آگهی

دو هفته پس از عزل دیلما روسف از مقام ریاست جمهوری در برزیل، نماینده ای که طراح «اعلام جرم» علیه وی بود با رای اکثریت نمایندگان پارلمان اخراج شد.

ادواردو کونا، رئیس پیشین پارلمان برزیل که از سوی دیوان عالی دادگستری، به فساد مالی متهم است علاوه بر اخراج از قوه مقننه به مدت هشت سال از برعهده داشتن هرگونه مسئولیت سیاسی محروم شده است.

وی در دفاع از خود در جلسه علنی نمایندگان و پیش از رای گیری گفت: «من هزینه انجام وظیفه ام را می پردازم زیرا من اعلام جرم علیه روسف را رهبری کردم. همه این را می دانند. کسی نمی تواند غیر این بگوید. این هزینه ای است که برای برزیل می پردازم تا از دست حزب کارگران آزاد باشد. این حقیقت بزرگ است.»

ایوان والنته، معاون دبیرکل حزب سوسیالیسم و آزادی و نماینده سائوپائولو در تشویق نمایندگان پارلمان به رای علیه وی گفت: «ادواردو کونا فاسد است و باید در راستای اجرای عدالت بدون مصنویت برکنار شود. در یادبود هفدهم آوریل امسال، روزی که برای نخستین بار بسیاری از نمایندگان به اعلام جرم علیه روسف رای دادند، می خواهم اینجا فریاد بزنم: کونا باید اخراج شود.»

آقای کونا متهم به دریافت رشوه از شرکت نفتی پتروبراس وابسته به دولت و نیز پنهان کردن حساب های بانکی خود در سوئیس است. نام ۵۰ سیاستمدار در پرونده رسوایی پرداخت رشوه از سوی شرکت پتروبراس مطرح است. این نماینده برکنار شده تهدید کرده که از موارد فساد بیشتری پرده برخواهد داشت. افشاگری احتمالی آقای کونا می تواند دولت میشل تمر را با بحران روبرو کند.

رئیس جمهوری پیشین برزیل در حالی به اتهام فساد مالی و زیر پا گذاشتن قوانین بودجه با رای نمایندگان عزل شد که گروه دیده بان شفافیت برزیل اعلام کرده است بر اساس اتهامات گوناگون درباره حدود ۶۰ درصد نمایندگان پارلمان این کشور تحقیق قضایی می شود.

Brazil ousts Eduardo Cunha – lawmaker who pushed for Rousseff impeachment https://t.co/cTk7DukTWVpic.twitter.com/bze7uBFoCm

— AFP news agency (@AFP) September 13, 2016

Disgraced Cunha leaves the house to chants of #ForaCunha [Cunha Out!]pic.twitter.com/OWh1ErqbAJ via juliadcarneiro</a></p>&mdash; Angela Milanese (AngelaMilanese) September 13, 2016

هم‌رسانی این مطلبنظرها

مطالب مرتبط

تظاهرات ده‌ها شهروند آلبانی با کوکتل مولوتوف در برابر ساختمان شهرداری تیرانا

پایان پدیده «ابراهیم رئیسی»؛رئیس جمهوری که سودای رهبری داشت

انتخابات سرنوشت‌ساز در مقدونیه‌شمالی؛ آیا مسیر پیوستن اسکوپیه به اتحادیه اروپا هموار می‌شود؟