بیماری هیلاری کلینتون در مرکز کارزار انتخاباتی آمریکا

بیماری هیلاری کلینتون در مرکز کارزار انتخاباتی آمریکا
Copyright 
نگارش از Euronews
هم‌رسانی این مطلبنظرها
هم‌رسانی این مطلبClose Button
لینک کپی پیست کد امبد ویدیو:Copy to clipboardCopied

بیماری هیلاری کلینتون، نامزد دموکرات ها به بحث مهم کارزار انتخاباتی در آمریکا تبدیل شده است.

آگهی

بیماری هیلاری کلینتون، نامزد دموکرات ها به بحث مهم کارزار انتخاباتی در آمریکا تبدیل شده است. ساعاتی پس از آنکه نامزد دموکرات ها مجبور به ترک مراسم سالگرد یازدهم سپتامبر به علت بدحالی شد، تیم انتخاباتی اعلام کرد دو روز پیش از آن پزشک هیلاری کلینتون تشخیص داده است که وی به التهاب و عفونت ریوی مبتلا شده است.

تیم انتخاباتی هیلاری کلینتون ابتدا دلیل بدحالی وی را گرمازدگی عنوان کرده بود و همین امر موجب شده است مخالفان نامزد دموکرات ها را به عدم شفافیت متهم کنند.

جوزف استیگلیتز، برندۀ جایزۀ نوبل به یورونیوز می گوید: «قطعا ترامپ تلاش خواهد کرد از این موضوع بیشترین بهره را ببرد اما آنچه که تحسین برانگیز است حضور فعال او در کارزار انتخاباتی آنهم در این سن است. پیش بردن یک کارزار انتخاباتی از نظر فیزیکی خسته کننده است و فکر می کنم او تا همینجا هم ثابت کرده است که از نظر فیزیکی قوی است. صادقانه بگویم خیلی از افراد نمی توانند دوام بیاورند.»

دونالد ترامپ، نامزد جمهوریخواهان که در توییت های خود به نامزد دموکرات ها لقب «هیلاری متقلب» می دهد روز دوشنبه در نطقی بارها تاکید کرده که در سلامت کامل است و به مردم آمریکا قول داده است به زودی وضعیت سلامتی خود را منتشر کند.

هواداران هیلاری کلینتون بیماری نامزد دموکرات ها را در اعتماد به وی بی اهمیت می دانند. تونی ویلیامز، یکی از اهالی نیویورک می گوید: «فکر نمی کنم اگر شما به عفونت ریه مبتلا باشید تفاوتی در اینکه بتوان به شما اعتماد کرد یا نه ایجاد کند. هر کسی ممکن است به این بیماری مبتلا بشود. اگر به فعالیت او نگاه کنیم می فهمیم که هیلاری کلینتون در این کارزار سخت کار می کند و خیلی کم استراحت می کند.»

هیلاری کلینتون که قرار بود روزهای دوشنبه و سه شنبه در کالیفرنیا حاضر شود به علت بیماری این برنامه را لغو کرده اما قرار است همسرش بیل کلینتون در این دو تجمع انتخاباتی شرکت کند. نامزد دموکرات ها تاکید کرده است پس از دو روز استراحت کارزار انتخاباتی خود را از سرخواهد گرفت.

Like anyone who’s ever been home sick from work, I’m just anxious to get back out there. See you on the trail soon. -H

— Hillary Clinton (@HillaryClinton) 12 septembre 2016

هم‌رسانی این مطلبنظرها

مطالب مرتبط

۳ سوالی که باید درباره رژیم غذایی‌تان از خود بپرسید

چطور در تعطیلات نوروز وزن خود را حفظ کنیم

پسربچه ناشنوای مادرزاد با کمک «درمان انقلابی» توانست برای اولین بار بشنود