آمریکا؛ انتخابات ریاست جمهوری تحت تاثیر بیماری هیلاری کلینتون

Access to the comments نظرها
نگارش از Euronews
آمریکا؛ انتخابات ریاست جمهوری تحت تاثیر بیماری هیلاری کلینتون

انتخابات ریاست جمهوری ایالات متحده تحت تاثیر بیماری هیلاری کلینتون قرار گرفته است.

برای دو نامزد انتخاباتی که ۶۸ و ۷۰ سال دارند سلامتی موضوع مهمی است. حال عفونت ریه کلینتون ۶۸ ساله بهانه ای داده بدست رقیبش تا بار دیگر این نکته مطرح شود که هیلاری کلینتون انرژی کافی برای کسب مقام ریاست جمهوری در آمریکا را ندارد.

دونالد ترامپ در اولین واکنش به خبرنگاران گفت: «
همین هفته گذشته آزمایشهای مختلفی را انجام دادم و می خواهم نتیجه کامل آنها را در اختیار آمریکایی ها قرار دهم. امیدوارم نتایج آنها خوب باشند و همین طور فکر می کنم. زمانی که نتایج در اختیارم قرار بگیرند این نتایج را کامل در اختیار آمریکایی ها قرار خواهم داد.»

اما موضوع دیگری هم پیش آمد که به یاری دونالد ترامپ و کمپین تبلیغاتی او آمده است. سخنانی که هیلاری کلینتون علیه نیمی از هواداران جمهوریخواهان مطرح کرد. او آنها را تنفرانگیر خواند.

دونالد ترامپ در سخنرانی ایالت مریلند گفت: « شما نمی توانید در حالیکه نامزد ریاست جمهوری ایالات متحده هستید چنین عبارات و احساساتی را علیه رای دهندگان در این کشور بیان کنید. کسی که چنین نظرات تحقیرآمیزی علیه شهروندان آمریکایی دارد نمی تواند رهبری این کشور را عهده دار شود.»

هر چند پزشک هیلاری کلینتون می گوید وضعیت سلامتی نامزد دموکراتها رو به بهبودی است اما به نظر می رسد این موضوع تا هفته ها بحث داغ انتخابات ریاست جمهوری ایالات متحده خواهد بود.