سازمان ملل متحد: روزانه ۱۱ مهاجر در دریای مدیترانه جان باخته اند

سازمان ملل متحد: روزانه ۱۱ مهاجر در دریای مدیترانه جان باخته اند
Copyright 
نگارش از Euronews
هم‌رسانی این مطلبنظرها
هم‌رسانی این مطلبClose Button
لینک کپی پیست کد امبد ویدیو:Copy to clipboardCopied

امروز جمعه ٢ سپتامبر (١٢ شهریور) مصادف است با سالگرد مرگ آیلان کردی، کودک ۳ ساله سوری که به همراه مادر و برادر خردسالش در آب های بین ترکیه و یونان جان باخت و تصویر پیکر بی جانش در ساحل ترکیه جهان را م

آگهی

امروز جمعه ٢ سپتامبر (١٢ شهریور) مصادف است با سالگرد مرگ آیلان کردی، کودک ۳ ساله سوری که به همراه مادر و برادر خردسالش در آب های بین ترکیه و یونان جان باخت و تصویر پیکر بی جانش در ساحل ترکیه جهان را متاثر کرد.

کمیساریای عالی پناهندگان سازمان ملل متحد در سالگرد مرگ آیلان می گوید آمار مرگ و میر در دریای مدیترانه بطور بیسابقه ای افزایش یافته است.

ویلیام اسپیندلر، سخنگوی کمیساریای عالی پناهندگان سازمان ملل متحد گفت که به تخمین سازمان متبوعش «از زمان مرگ آیلان ۴ هزار و ۱۷۶ نفر در دریای مدیترانه جان باخته اند یا مفقود شده اند؛ در یکسال گذشته بطور میانگین روزانه ۱۱ مرد و زن و کودک.»

فقر و جنگ و ناآرامی در شمال آفریقا و خصوصا در سوریه و خاورمیانه به طور بیسابقه ای در تاریخ معاصر بشر هزاران نفر را آواره و به امید اخذ پناهندگی رو به سوی اروپا رانده است.

امروز همزمان گروهی از فعالان حقوق بشر طی تظاهراتی در لندن از دولت بریتانیا خواستند تا حدود ۴۰۰ کودک پناهجویی که هم اکنون در اردوگاهی در فرانسه به نام کاله (معروف به جنگل) به سر می برند و واجد شرایط اخذ پناهندگی هستند در بریتانیا پذیرفته شوند.

هم‌رسانی این مطلبنظرها

مطالب مرتبط

بلندپروازی هواپیمایی ترکیه؛ غذا با ستارهٔ میشلن، و تربیت خلبان برای دنیا

کشته شدن دست‌کم ۷ نفر در پی حمله با چاقو داخل یک مرکز خرید در شهر سیدنی استرالیا

بازار رحم اجاره‌ای، آیا تلاش‌ها برای حمایت از حقوق زنان در کنفرانس جهانی رم به نتیجه می‌رسد؟