Eventsمناسبت ها
Loader

Find Us

FlipboardInstagramLinkedinTelegram
Apple storeGoogle Play store
آگهی

جلسۀ استماع دیلما روسف، رئیس جمهوری معلق شدۀ برزیل برگزار شد

جلسۀ استماع دیلما روسف، رئیس جمهوری معلق شدۀ برزیل برگزار شد
Copyright 
نگارش از Euronews
هم‌رسانی این مطلبنظرها
هم‌رسانی این مطلبClose Button
لینک کپی پیست کد امبد ویدیو:Copy to clipboardCopied

جلسۀ استماع دیلما روسف، رئیس جمهوری برزیل که از کار خود بطور موقت برکنار شده است، روز دوشنبه در سنای این کشور برگزار شد.

آگهی

جلسۀ استماع دیلما روسف، رئیس جمهوری برزیل که از کار خود بطور موقت برکنار شده است، روز دوشنبه در سنای این کشور برگزار شد.

در این جلسه، خانم روسف که از دوازدهم ماه مه از ریاست جمهوری معلق شده است، به سوالات سناتورهای برزیل پاسخ داد. وی به عدم رعایت قوانین و دستکاری در حسابهای دولتی برای مخفی کردن کسری بودجه متهم است.

دیلما روسف در این جلسۀ استماع بار دیگر این اتهامات را رد کرد و گفت: «قانون اساسی در این باره روشن است، برای دادگاهی کردن یک فرد باید حتما جنایت و جرمی هم اتفاق افتاده باشد. اینجا هیچ جرمی صورت نگرفته و یک فرد بی گناه را از قدرتی که در اختیار داشته دور کرده اید، این کودتاست.»

جلسۀ استماع دیلما روسف که ۱۳ ساعت به طول انجامید با تظاهرات و تجمع هواداران حزب سوسیالیست برزیل در چند شهر همراه بود. هواداران خانم روسف می گویند سنا و پارلمان نمی تواند رئیس جمهوری این کشور را از قدرت برکنار کند و تنها مردم می توانند در این مورد تصمیم بگیرند.

دیلما روسف اعلام کرده است چنانچه سنای برزیل به برکناری وی از قدرت رای بدهد تقاضای برگزاری همه پرسی خواهد کرد. سنای برزیل از ۸۱ سناتور تشکیل شده و ۵۴ رای مثبت به برکناری قطعی رئیس جمهوری برزیل از قدرت منجر خواهد شد.

سنای برزیل روز سه شنبه بدون حضور خبرنگاران و اعضای دولت جلسه ای را برای بحث بر سر دفاعیات دیلما روسف برگزار خواهد کرد و رای نهایی خود را بر سر ادامۀ ریاست جمهوری با برکناری دیلما روسف روز چهارشنبه صادر می کند.

At #impeachment trial in #Brazil#DilmaRoussef argues enemies are carrying out a “coup d’état.” https://t.co/kZy0Oa4HHJ

— CCTVNEWS (@cctvnews) 29 août 2016

هم‌رسانی این مطلبنظرها

مطالب مرتبط

دیلما روسف در سنا: هیچ عملی خلاف قانون نکرده ام، منصف باشید

روسف در سنای برزیل: محاکمه من محاکمه دموکراسی است

آخرین فرصت دفاع روسف در سنای برزیل