دیلما روسف در سنا: هیچ عملی خلاف قانون نکرده ام، منصف باشید

دیلما روسف در سنا: هیچ عملی خلاف قانون نکرده ام، منصف باشید
نگارش از Masoud Imani Kalesar
هم‌رسانی این مطلبنظرها
هم‌رسانی این مطلبClose Button
لینک کپی پیست کد امبد ویدیو:Copy to clipboardCopied

دیلما روسف، رئیس جمهوری معلق شده برزیل روز دوشنبه در مجلس سنای این کشور در برازیلیا، پایتخت، در دفاع از کارنامه خود و اتهامات وارده گفت که هیچ کار و عمل خلاف قانون از وی سر نزده…

آگهی

دیلما روسف، رئیس جمهوری معلق شده برزیل روز دوشنبه در مجلس سنای این کشور در برازیلیا، پایتخت، در دفاع از کارنامه خود و اتهامات وارده گفت که هیچ کار و عمل خلاف قانون از وی سر نزده است.

خانم روسف به دستکاری در حسابهای دولتی در آستانه انتخابات ریاست جمهوری سال ۲۰۱۴ میلادی برای پنهان کردن کسری بودجه و صرف بودجه دولت بدون کسب موافقت کنگره برزیل متهم است. نام وی با فساد در غول نفتی دولتی برزیل، شرکت پتروبراس نیز گره خورده است.

وی خطاب به سناتورها گفت: «از شما می خواهم تا نسبت به من، رئیس جمهوری صادق، کسی که هرگز در زندگی شخصی و در سمت دولتی عملی خلاف قانون مرتکب نشده است، برخوردی منصفانه داشته باشید. کودتا را رد کنید برای اینکه بجای حل بحران برزیل، آن را عمیقتر خواهد کرد.»

دیلما روسف بار دیگر اتهامات وارده و استیضاح و محاکمه خود را توطئه و کودتای جناح راست برزیل و «محاکمه دموکراسی» خواند.

وی گفت: «امروز بار دیگر احساسات مردمی که به من رای داده اند جریحه دار می شود. دموکراسی ما به بهای حفظ منافع اقتصادی و منافع نخبه های سیاسی، در معرض تهدید و گسستگی است.»

همزمان با حضور دیلما روسف در مجلس سنای برزیل گروهی از حامیان وی در اعتراض به استیضاح و احتمال برکناری وی از قدرت تظاهرات کردند.

بر اساس یک نظرسنجی که روز یکشنبه توسط روزنامه «او گلوبو» منتشر شد از ۸۱ سناتور مجلس سنا تنها ۱۸ سناتور از خانم روسف حمایت می کنند، ۵۳ سناتور علیه وی رای خواهند داد و ۱۰ سناتور هنوز تصمیم خود را نگرفته اند.

رای گیری نهایی درباره برکناری وی از قدرت روز سه شنبه و یا چهارشنبه انجام خواهد شد.

سناتورهای مخالف بانوی آهنین ۶۸ ساله و اولین زن رئیس جمهور در برزیل مدعی اند که بیش از ۵۴ رأی مورد نیاز برای پایان دادن به ۱۳ سال حکومت چپگرای «حزب کارگران» وی بر برزیل را در اختیار دارند. مجلس سنای برزیل متشکل از ۸۱ سناتور است.

میشل تِمِر، معاون خانم روسف به صورت موقت زمام امور کشور را در دست گرفته است و در صورت برکناری خانم روسف تا سال ۲۰۱۸ میلادی، زمان برگزاری انتخابات ریاست جمهوری، این سمت را در اختیار خواهد داشت.

هم‌رسانی این مطلبنظرها

مطالب مرتبط

پلیس برزیل منزل مسکونی رئیس جمهوری سابق را به ظن جعل گواهی‌های واکسن کرونا تفتیش کرد

ماجرای بولسونارو و جواهرات اهدایی عربستان؛ رئیس جمهور پیشین برزیل هرگونه اقدام «غیرقانونی»را منکر شد

حامیان رئیس جمهوری برزیل: زندان عزم لولا را برای مبارزه با فقر تقویت کرد