آماده باش گارد ملی آمریکا به درخواست فرماندار ویسکانسین

Access to the comments نظرها
نگارش از Euronews
آماده باش گارد ملی آمریکا به درخواست فرماندار ویسکانسین

پلیس ضد شورش و گارد ملی آمریکا روز یکشنبه به درخواست اسکات واکر فرماندار ایالت ویسکانسین برای برقراری آرامش در خیابان های شهر میلواکی به حالت آماده باش درآمدند.

به گفتۀ فرماندار این ایالت، این نیروها در صورت نیاز پلیس وارد عمل خواهند شد.

این شهر شنبه شب صحنۀ خشونت های خیابانی و زد و خورد میان معترضان و پلیس در اعتراض به کشته شدن یک مظنون ۲۳ ساله سیاهپوست بود. معترضان اقدام به آتش زدن چند دستگاه خودرو، یک پمپ بنزین، یک بانک و چند مغازه کرده و به سوی پلیس نیز سنگ و آجر پرتاب کرده اند که در نتیجۀ آن یک پلیس مجروح شده است.

هویت فرد کشته شده و پلیس مذکور اعلام نشده است. رئیس پلیس شهر میلواکی یکشنبه شب در جریان یک کنفرانس خبری گفت :«تلاش های بسیاری از سوی شبکه های اجتماعی برای شناسایی هویت مامور پلیس صورت گرفته و افراد زیادی در این شهر می خواهند به این پلیس صدمه وارد شود. این مامور پلیس یک آمریکایی آفریقایی تبار است و سالها تجربه دارد و مامور بسیار فعالی است. ما به امنیت او خیلی اهمیت می دهیم و او در حال حاضر با خانواده اش در بیرون از شهر بسر می برد.»

شنبه شب این مامور پلیس پس از متوقف کردن یک اتومبیل با دو سرنشین برای جلوگیری از فرار مظنون ۲۳ ساله اقدام به شلیک کرد که در نتیجۀ آن این جوان سیاهپوست کشته شد. به گفتۀ پلیس، فرد مقتول مسلح به یک تفنگ نیمه اتوماتیک سرقتی بوده و سابقۀ جرائم متعدد نیز داشته است.