واکنش کارل لوئیس به محدودیت شرکت ورزشکاران روسیه در المپیک ریو

واکنش کارل لوئیس به محدودیت شرکت ورزشکاران روسیه در المپیک ریو
نگارش از Euronews
هم‌رسانی این مطلبنظرها
هم‌رسانی این مطلبClose Button
لینک کپی پیست کد امبد ویدیو:Copy to clipboardCopied

کارل لوئیس، برنده ۹ مدال طلای المپیک و از سرشناس ترین قهرمانان رشته دو میدانی جهان، همزمان با محدودیت مشارکت ورزشکاران فدراسیون روسیه در مسابقات ریو دو ژانیرو، از سباستین کو، رئیس انجمن بین المللی فدر

آگهی

کارل لوئیس، برنده ۹ مدال طلای المپیک و از سرشناس ترین قهرمانان رشته دو میدانی جهان، همزمان با محدودیت مشارکت ورزشکاران فدراسیون روسیه در مسابقات ریو دو ژانیرو، از سباستین کو، رئیس انجمن بین المللی فدراسیون های ورزشی و تلاش اش برای مبارزه با دوپینگ حمایت کرد.

وی درباره محدودیت اعمال شده برای مشارکت ورزشکاران روسیه گفت: «به نظرم این موضوعی پیچیده است ولی سباستین کو حضور دارد و من واقعا باور دارم که سباستین به ورزش سالم عقیده دارد، این چیزی است که او می خواهد. بنابراین گام هایی جسورانه برداشته می شود. به نظرم مردم می خواهند ورزش سالم را ببینند و سباستین هم مدیر خوبی برای این کار است.»

قهرمان دهه های هشتاد و نود میلادی، نقش ورزشکاران را در مقابله با دوپینگ و رواج داروهای نیروزا با اهمیت توصیف کرد. وی ضمن اشاره به موانع پیش روی این مبارزه اشاره گفت: «واقعیت این است که باید علیه این مساله به وضوح حرف زد. باید فارغ از اینکه اوسین، الیسون فلیکس یا هر کسی که باشید علیه آن بایستید. پرسش این است که چه کسی واقعا ایستاده است؟. اگر می خواهید رهبر باشد، بنابراین باید رهبری را برعهده گرفته و من به دلیل برعهده گرفتن رهبری در تلاش برای حمایت حرفه ای و سعی در توقف مساله استفاده از دارو، با انتقادهای فراوانی رو به رو شدم.»

کارل لوئیس در ادامه تصریح کرد: «البته که شما از برخی جاها عقب رانده می شوید ولی من می خواهم به تشویق ورزشکاران برای به دست گرفتن رهبری ادامه دهم زیرا نمی بینیم که ورزشکاران به اندازه کافی درباره این موضوع حرف بزنند و به نظرم اگر آنها این کار را کرده بودند به ما کمک شایانی می شد.»

وی همچنین از پاسخ به این پرسش که پیش بینی می کند چه کسی مدال طلای دوی ۱۰۰ متر را کسب خواهد کرد، خودداری کرده و یادآور شد که «من هرگز نتایج را پیش بینی نکرده و اکنون هم این کار را نمی کنم.»

هم‌رسانی این مطلبنظرها

مطالب مرتبط

زنده: نتایج، عکس ها و واکنش های مربوط به بازیهای المپیک ریو

طرح ۹ اتهام مالیاتی جدید علیه هانتر بایدن علاوه بر خرید غیرقانونی اسلحه

داده‌های سرشماری جدید؛ پردرآمدترین و کم‌درآمدترین لیسانسه‌ها در آمریکا کدامند؟