Eventsمناسبت هاپادکست ها
Loader
Find Us
آگهی

زنده: نتایج، عکس ها و واکنش های مربوط به بازیهای المپیک ریو

زنده: نتایج، عکس ها و واکنش های مربوط به بازیهای المپیک ریو
Copyright 
نگارش از Euronews
تاریخ انتشار
هم‌رسانی این مطلبنظرها
هم‌رسانی این مطلبClose Button

بعد از قریب دو هفته هیجان بازی های المپیک به انتهای راه رسید.

آگهی

بعد از قریب دو هفته هیجان بازی های المپیک به انتهای راه رسید. آمریکا با کسب در مجموع ۱۲۱ نشان به مقام قهرمانی رسید. بریتانیا با استفاده از فرصت ناشی از عدم حضور کامل کاروان ورزشی روسیه، با پیشی گرفتن از چین مدعی، در رده دوم قرار گرفت. کشورهایی نظیر فیجی و کوزوو برای نخستین بار صاحب مدال شدند و این در حالی بود که اسطوره هایی نظیر مایکل فلپس و اوسین بولت، حقانیت و شایستگی خود را بیش از پیش به اثبات رساندند. در این میان کیمیا علیزاده تاریخ ساز شد و با کسب نشان برنز، نخستین بانوی ایرانی لقب گرفت که در تاریخ المپیک مدال گرفته است.

سهم ورزشکاران ایرانی از بازی های این دوره ۳ مدال طلا، ۱ نقره و ۴ برنز بود. ایران با کسب در مجموع ۸ نشان در رده ۲۵ جدول قرار گرفت و نسبت به دوره قبلی ۸ رده سقوط کرد.

کاروان ورزشی ایران در المپیک لندن با کسب ۴ نشان طلا، ۶ نقره و ۲ برنز و کسب در مجموع ۱۲ نشان در رده ۱۷ قرار گرفته بود.

نشان طلای بسکتبال المپیک، همانطور که از قبل پیش بینی می شد به ایالات متحده رسید. آمریکایی ها در بازی فینال مقتدرانه با نتیجه ۹۶ بر ۶۶ صربستان را شکست دادند و از عنوان قهرمانی خود به شایستگی دفاع کردند. اسپانیا با غلبه بر استرالیا برنز گرفت.

هندبالیست های دانمارک به نخستین طلای المپیکشان دست یافتند. آنها در فینال دست به کار بزرگی زدند و فرانسه، مدافع عنوان قهرمانی را با نتیجه ۲۸ بر ۲۶ از پیش روی برداشتند. آلمان هم با غلبه بر لهستان برنز گرفت.

در دوچرخه سواری کوهستان مدال طلا به رکابزنی از سوییس رسید. نینو شورتر با ثبت زمان ۱ ساعت و ۳۳ دقیقه و ۲۸ ثانیه اول شد و رکابزنانی از جمهوری چک و اسپانیا به ترتیب نشان های نقره و برنز را از آن خود کردند.

والیبالیست های برزیلی طلای خوش رنگ المپیک را از آن خود کرد. زرد و آبی های میزبان در دیدار پایانی با اقتدار و با نتیجه ۳ بر۰ لاجوردی پوشان ایتالیا را از پیش روی برداشتند. آمریکا هم با غلبه بر روسیه برنز گرفت.

روسها در ژیمناستیک نمایشی در یک رقابت سخت با تیم اسپانیا به پنجمین نشان طلای پیاپی خود در المپیک دست یافتند. اسپانیا نقره گرفت و بلغارها هم به نشان برنز قناعت کردند.

الیود کیپچوگه طلای ماراتن مردان را از آن خود کرد. این دونده کنیایی با ثبت زمان ۲ ساعت و ۸ دقیقه و ۴۴ ثانیه به عنوان نفر اول از خط پایان گذشت. فئیزا لیله زا و گالن پاپ از اتیوپی و آمریکا هم به ترتیب نقره و برنز گرفتند.

تصاویرمراسم اختتامیه بازی های المپیک ریو

هم‌رسانی این مطلبنظرها

مطالب مرتبط

استرالیا قهرمان شنای آزاد چهار در صد متر امدادی زنان

کاتینکا هوسو، شناگر مجاری رکورد دنیا را شکست

المپیک ریو: نتایج شنای چهارصد متر آزاد مردان