دستکم چهار کشته در جریان آتش سوزیهای گسترده در جنگل های پرتغال

Access to the comments نظرها
نگارش از Euronews
دستکم چهار کشته در جریان آتش سوزیهای گسترده در جنگل های پرتغال

آتش سوزی در جنگل های پرتغال که در ابتدای هفته آغاز شد، بتدریج مناطق بیشتری را در برگرفت و بر قدرت شعله ها نیز افزوده شد. تاکنون دستکم چهار نفر در جریان این حادثه کشته شده اند.

آتش سوزیهای گسترده در روز پنجشنبه همچنان در بیش از صد نقطه از خاک این کشور دیده می شود و بیش از ۳۶۰۰ نفر در تلاش برای مهار آن هستند.

آخرین اطلاعات درباره آتش سوزیهای پرتغال را می توان در این لینک مشاهده کرد.

وزش شدید باد در طول شب و صبح پنجشنبه در مرکز این کشور و بویژه در منطقه آویرو (Aveiro) که حاوی بزرگترین آتش سوزیهاست، بر شدت و گستردگی آتش افزوده است.

در جزایر مادیرای پرتغال جایی که سه نفر کشته شده اند، وضعیت رو به بهبودی است اما آتش تخریب گسترده ای را به جا گذاشته است. روز گذشته مقامات پرتغال صدها نفر از گردشگران و ساکنان مادیرا را از هتلها و خانه های خود به مناطق امن منتقل کردند.

مارسلو ربلو دی سوسا، رئیس جمهوری پرتغال روز چهارشنبه از فونشال، پایتخت منطقه خودمختار مادیرا بازدید کرد و نخست وزیر این کشور نیز پنجشنبه به بازدید برخی دیگر از مناطق دچار آتش سوزی می رود.

پرتغال برای مهار این آتش سوزیها، خواستار کمکهای بین المللی شده است. بر این اساس، تا کنون دو هواپیما از مراکش، دو هواپیما از اسپانیا و یک فروند دیگر از ایتالیا به نیروهای پرتغال پیوسته اند.

NASA. worldview.earthdata.nasa.gov