حریق در جزایر مادیرای پرتغال سه قربانی گرفت

Access to the comments نظرها
نگارش از Euronews
حریق در جزایر مادیرای پرتغال سه قربانی گرفت

حریق گسترده در پرتغال جان دست کم سه نفر را گرفته است. آتش سوزی به مناطق مسکونی فونشال، مرکز منطقه خودمختار مادیرا گسترش پیدا کرده است و تلاش آتش نشانها برای مهار این حریق که دو روز پیش آغاز شد ادامه دارد.

آتش سوزی چندین ساختمان مسکونی از جمله یک هتل پنج ستاره را تخریب کرده است.

حریق که از مناطق جنگلی آغاز شده بود با شدت گرفتن باد به مناطق مسکونی سرایت کرده است. تپه های شیبدار منطقه و جنگلهای پردرخت، کار آتش نشانها را برای مهار شعله های آتش دشوار کرده است.

یکی از قربانیان زن سالمندی است که خانه اش در نزدیکی مرکز شهر گرفتار حریق شده بود و جان خود را از دست داد.

جزایر مادیرا یکی از مناطق محبوب برای گردشگران در اروپا است. این منطقه سالانه میزبان حدود یک میلیون گردشگر است. تا کنون حدود هزار نفر از ساکنان این جزیره و گردشگران، خانه ها و هتلهای خود را ترک کرده اند و به مناطق امن منتقل شده اند.

یکی از بیمارستانهای شهر فونشال هم از بیم گرفتار شدن در حریق تخلیه شده است. دود حاصل از این حریق، پرواز هواپیماها را در این شهر با تاخیر روبرو کرده است.

در فصل تابستان و با افزایش درجه حرارت، آتش سوزی در جنگلهای اروپا اتفاقی معمول است. به گزارش یک نهاد دولتی در پرتغال صبح چهارشنبه بیش از صد مورد آتش سوزی در نقاط مختلف این کشور گزارش شده بود. بیش از سه هزار نفر در سراسر کشور در حال تلاش برای مهار این آتش سوزیها هستند.