حلب در میان محاصرۀ دولتی و حملات نیروهای ائتلاف شبه نظامیان و سلفی ها

حلب در میان محاصرۀ دولتی و حملات نیروهای ائتلاف شبه نظامیان و سلفی ها
نگارش از Euronews
هم‌رسانی این مطلبنظرها
هم‌رسانی این مطلبClose Button
لینک کپی پیست کد امبد ویدیو:Copy to clipboardCopied

تصاویر ارسال شده از سوی ائتلاف شبه نظامیان مخالف دولت سوریه نشان از پیشروی نیروهای این ائتلاف در حلب و شکستن محاصرۀ نیروهای دولتی در جنوب این شهر خبر می دهد.

آگهی

تصاویر ارسال شده از سوی ائتلاف شبه نظامیان مخالف دولت سوریه نشان از پیشروی نیروهای این ائتلاف در حلب و شکستن محاصرۀ نیروهای دولتی در جنوب این شهر خبر می دهد. این درحالیست که دولت سوریه ضمن تکذیب شکسته شدن محاصرۀ این شهر، از پس گرفتن کنترل یک پایگاه نظامی در منطقۀ راموسه از دست گروههای مسلح ضد دولتی خبر می دهد که در درگیری های روز شنبه به دست این ائتلاف افتاده بود.

روز یکشنبه و در ادامۀ درگیری ها میان نیروهای دولتی و نیروهای این ائتلاف، بمباران مناطقی از شهر حلب که در اختیار گروههای مسلح ضد دولتی است نیز ادامه یافت.

رامی عبدالرحمان، رئیس ناظران حقوق بشر سوریه که شکسته شدن محاصرۀ دولتی در منطقۀ راموسه را تایید کرده، آن را یک ضربۀ بزرگ از سوی ائتلاف شبه نظامیان مخالف بشار اسد به دولت سوریه دانسته است. این ائتلاف از مخالفان دولت سوریه و گروههای سلفی از جمله جبهۀ فاتح شام ( جبهۀ النصره سابق که شاخۀ القاعده در سوریه محسوب می شد) تشکیل شده است.

به گزارش خبرگزاری های رویترز و آسوشیتدپرس و به نقل از ناظران حقوق بشر سوریه، نیروهای این ائتلاف توانسته اند روز شنبه بین نیروهای خود در دو سوی این شهر تحت محاصره محور ارتباطی ایجاد کنند.

حلب که دومین شهر سوریه محسوب می شود و۲۵۰ هزار سکنه دارد از روز هفدهم ژوییه توسط نیروهای دولتی و متحدان سوریه از جمله حزب الله و نیروهای ایرانی تحت محاصره قرار گرفته است و جنگنده های روسیه نیز در پشتیبانی از این عملیات زمینی اقدام به بمباران مواضع این ائتلاف می کنند.

به نوشتۀ خبرگزاری فرانسه، علیرغم ابراز خوشحالی ساکنان منطقۀ راموسه در روز شنبه از شکسته شدن محاصرۀ دولتی، مردم برای خرید مواد غذایی و آب به بازارها هجوم آورده اند تا در صورت طولانی شدن این محاصره و نبردها در معرض کمبود قرار نگیرند. به گفتۀ ساکنان این شهر قیمت برنج و آرد طی دو روز گذشته از ۲۰۰ لیرۀ سوریه به ۸۰۰ لیره افزایش پیدا کرده است.

از زمان نبردها برای شکستن محاصرۀ این شهر که از روز سی ام ژوییه آغاز شده تاکنون دست کم ۱۳۰ غیرنظامی در بمباران ها و حملات کشته شده اند. به گزارش دیده بان حقوق بشر سوریه همچنین دست کم ۷۰۰ عضو ائتلاف مخالفان دولت توسط ارتش سوریه از پای درآمده اند.

هم‌رسانی این مطلبنظرها

مطالب مرتبط

بازداشت زوج عراقی در آلمان به ظن عضویت در داعش و نسل‌کشی ایزدی‌ها

تبعات انقلابی، اقتصادی و صبر استراتژیک جنگ با اسرائیل؛ رویارویی که جزو دکترین امنیتی ایران نیست

امیرعبداللهیان در سوریه: اسرائیل تنبیه خواهد شد؛ دنبال توسعه جنگ در منطقه نیستیم