المپیک ۲۰۱۶ ریو و نگرانی از آلودگی آب

المپیک ۲۰۱۶ ریو و نگرانی از آلودگی آب
Copyright 
نگارش از Euronews
هم‌رسانی این مطلبنظرها
هم‌رسانی این مطلبClose Button
لینک کپی پیست کد امبد ویدیو:Copy to clipboardCopied

با وجود برجسته بودن ورزش قایقرانی در سی و یکمین دوره از بازیهای المپیک، آب آلوده خلیج گوانابارا موجب نگرانی کارشناسان در مورد سلامتی ورزشکاران در طول رقابتهای ریو شده…

آگهی

با وجود برجسته بودن ورزش قایقرانی در سی و یکمین دوره از بازیهای المپیک، آب آلوده خلیج گوانابارا موجب نگرانی کارشناسان در مورد سلامتی ورزشکاران در طول رقابتهای ریو شده است.

بر خلاف وعده دولت برزیل در مورد پاکسازی هشتاد درصد از زباله ها و آلودگی های این خلیج، چند روز مانده به آغاز رقابتها تنها قسمت کمی از آلودگیها برطرف شده است.

کارشناسان بهداشت و سلامت توصیه کرده اند که ورزشکاران ورزشهای آبی المپیک در طول رقابت دهان خود را بپوشانند. این توصیه بدلیل آلودگی شدید آب به باکتری مقاوم در برابر داروها بوده است.

دکتر دانیل بکر می گوید: «نظر ما این است که ورزشکاران کمترین تماس را با آب داشته باشند. متاسفانه اوضاع اینگونه است. برای ورزشکاران بهتر است که دهان و چشم خود را ببندند ولی آنوقت چگونه قایق خود را کنترل کنند؟ احتمالا تعدادی دچار آلودگی خواهند شد. این لزوما به معنای بیمار شدن نیست. به هر حال آنها با آب تماس خواهند داشت و آب بسیار آلوده است.»

این بخش از خلیج که به «سوپ سمی» مشهور شده است، بدلیل وجود باکتریهای مضر و مقاوم، خطری جدی برای سلامتی ورزشکاران محسوب می شود.

یکی از قایقرانان برزیلی می گوید: «من ده روز پیش آنجا تمرین کردم و نمی توانم بگویم که عالی است. خالی از زباله نبود اما خیلی بهتر از قبل بود.»

المپیک ۲۰۱۶ ریو، روز جمعه پنجم ماه اوت اوت (پانزدهم مرداد) در شهر بندری ریو دو ژانیرو در برزیل در حالی آغاز خواهد شد که دولت این کشور درگیر مشکلات سیاسی و اقتصادی بزرگی است و امنیت، نقص در ساختار دهکده المپیک، آلودگی آب، آلودگی هوا و ترس از ابتلا به ویروس زیکا، از نگرانیهای هیئت های ورزشی اعزامی به این رویداد بزرگ ورزشی است.

هم‌رسانی این مطلبنظرها

مطالب مرتبط

روزی چند عدد تخم‌‌مرغ می‌توان خورد؟ متخصصان تغذیه پاسخ می‌دهند

چگونه انگیزه بیشتری برای دویدن داشته باشیم؟

دویدن چه فوایدی دارد و چرا باعث شادی می‌شود؟