وادا دولت روسیه را به پنهان کاری در خصوص دوپینگ ورزشکاران این کشور متهم کرد

وادا دولت روسیه را به پنهان کاری در خصوص دوپینگ ورزشکاران این کشور متهم کرد
نگارش از Euronews
هم‌رسانی این مطلبنظرها
هم‌رسانی این مطلبClose Button
لینک کپی پیست کد امبد ویدیو:Copy to clipboardCopied

وادا، آژانس جهانی مبارزه با دوپینگ روز دوشنبه با تایید گزارشی، از همدستی دولت روسیه در سرپوش گذاشتن بر موارد متعدد دوپینگ در میان ورزشکاران این کشور در جریان بازیهای المپیک سوچی خبر…

آگهی

وادا، آژانس جهانی مبارزه با دوپینگ روز دوشنبه با تایید گزارشی، از همدستی دولت روسیه در سرپوش گذاشتن بر موارد متعدد دوپینگ در میان ورزشکاران این کشور در جریان بازیهای المپیک سوچی خبر داد.

ریچارد مک لارن که از سوی وادا مامور تهیه این گزارش شده است می گوید: «لابراتوار سوچی به طور سیستماتیک اقدام به دستکاری نمونه های تست کرده تا ورزشکاران متخلف روس بتوانند در بازیهای المپیک زمستانی حضور یابند. وزارت ورزش روسیه مسولیت اداره، کنترل و نظارت بر این سیستم را بر عهده داشته است.»

دستور تهیه این گزارش یکصد صفحه ای پس از آن صادر شد که رئیس سابق لابراتوار ضد دوپینگ روسیه اتهاماتی را مبنی بر وجود یک سیستم سازمان دهی شده کنترل دوپینگ در جریان بازیهای المپیک زمستانی سال ۲۰۱۴ سوچی مطرح کرد.

بر اساس این گزارش ویتالی موتکو وزیر ورزش روسیه با همکاری سرویس های مخفی این کشور بر نحوه فعالیت این سیستم نظارت داشته است.

گزارش مک لارن همچنین تصریح می کند که نمونه های آزمایش دوپینگ دومیدانی کاران روسیه برای شرکت در رقابت های جهانی سال ۲۰۱۳ نیز پیش از ارسال به فدراسیون جهانی دومیدانی دستکاری و تعویض شده است.

با انتشار این گزارش روسیه هفته دشواری را پیش رو خواهد داشت و آینده حضور ورزشکاران روس در بازیهای المپیک در گرو رای دادگاه داوری ورزش خواهد بود که قرار است نهایتا تا روز پنجشنبه اعلام شود.

هم‌رسانی این مطلبنظرها

مطالب مرتبط

مسکو گزارش آژانس جهانی مبارزه با دوپینگ را سیاسی خوانده

«چرا پوتین الان ناوالنی را کشت؟» منتقد کرملین از توافق نافرجام تبادل زندانیان بین مسکو و غرب گفت

چگونه «ناوگان‌ ارواح» درآمدزایی مستمر روسیه را تسهیل می‌کنند و خطرات آن برای اروپا چیست؟