سه سرباز و یک گروهبان در درگیری‌های مرزی سیستان و بلوچستان کشته شدند

Access to the comments نظرها
نگارش از Soroush Jafari
سه سرباز و یک گروهبان در درگیری‌های مرزی سیستان و بلوچستان کشته شدند

در یک درگیری در یکی از مناطق مرزی استان سیستان و بلوچستان ۴ مرزبان ایرانی کشته شدند. مرزبانان کشته شده یک گروهبان و سه سرباز بودند.

به گزارش خبرگزاری فارس این درگیری در ساعات اولیه روز چهارشنبه ۱۶ تیر رخ داد.

فارس در ادامه نوشته است: «ابتدا تصور می شد درگیری بین مرزبانان ایران و گروه‌های تروریستی رخ داده اما اطلاعات تازه می‌گوید که مرزبانان در کمین اشرار مسلح گرفتار شدند.»

این درگیری در نقطه صفر مرزی با پاکستان و در منطقه «جکیگور» از شهر سرباز صورت گرفته است.

در همین رابطه سعید منتظرالمهدی، سخنگوی نیروی انتظامی ایران با تایید کشته شدن چهار نفر از مرزبانان گفت: این درگیری مسلحانه میان تیم‌های گشت شب ناجا با چندین تیم از «گروهک‌های تروریستی» در مرز جکیگور رخ داد.

وی افزود: «این تروریست‌ها قصد ورود به کشور را داشتند که اقدام به موقع و ایثارگرانه مرزبانان کشورمان در مقابله با این افراد مانع از ورود آنان به خاک کشورمان شد و تروریست‌ها پس از درگیری مسلحانه با مرزبانان و شهادت چهار تن از آنان به خاک کشور پاکستان متواری شدند.»


سعید منتظرالمهدی، سخنگوی نیروی انتظامی ایران

منتظرالمهدی با بیان اینکه فرار این افراد به خاک پاکستان در سایه بی‌توجهی دولت این کشور رخ داده است گفت: «ما نسبت به این موضوع اعتراض داشته و مراتب اعتراض نیز به طرف پاکستانی منتقل شده است.»

سخنگوی ناجا در پایان گفت که فرماندهان ارشد مرزبانی ناجا و همچنین رده‌های امنیتی پاکستان «به منظور پیگیری» به محل حادثه سفر کردند.

ماه گذشته نیز درگیری مشابهی در استان سیستان و بلوچستان (نزدیکی شهر خاش) رخ داد. آن درگیری بین نیروی انتظامی ایران و اعضای جیش‌العدل صورت گرفت و پنج تن از اعضای جیش‌العدل و یک سرباز کشته شدند. «جیش‌العدل» در سال‌های گذشته و در موارد متعدد با نیروهای نظامی و امنیتی ایران در سیستان و بلوچستان درگیری‌هایی مسلحانه داشته است.