جرائم مرتبط با نژادپرستی در بریتانیا پس از همه پرسی افزایش یافته است

جرائم مرتبط با نژادپرستی در بریتانیا پس از همه پرسی افزایش یافته است
Copyright 
نگارش از Euronews
هم‌رسانی این مطلبنظرها
هم‌رسانی این مطلبClose Button
لینک کپی پیست کد امبد ویدیو:Copy to clipboardCopied

روزنامه آنلاین ایندپندنت می نویسد آمار جرائم مرتبط با نژادپرستی و بیگانه ستیزی در بریتانیا پس از رای بریتانیایی ها به خروج کشورشان از اتحادیه اروپا، پنج برابر بیشتر شده…

آگهی

روزنامه آنلاین ایندپندنت می نویسد آمار جرائم مرتبط با نژادپرستی و بیگانه ستیزی در بریتانیا پس از رای بریتانیایی ها به خروج کشورشان از اتحادیه اروپا، پنج برابر بیشتر شده است.

این جرائم مواردی همچون فحاشی، استفاده از واژهای بیگانه ستیزانه در شبکه های اجتماعی، پخش برگه های مهاجرستیزانه و در مواردی نادر حمله فیزیکی به خارجی ها را شامل می شود.

زید رعد الحسین، کمیساریای عالی حقوق بشر سازمان ملل متحد می گوید:« رای به خروج از اتحادیه اروپا نباید توسط برخی به مجوزی تعبیر شود که با آن عقل و هوش و حواسمان تعطیل و به رفتاری مثل رفتار ارزال و اوباش با اجتماعات آسیب پذیر منجر می شود. امیدواریم این گونه رفتارها به زودی پایان یابد.»

سیما کوتچا، خبرنگار مقیم بریتانیا، در توییتی از اهانت به جمیت پاکستانی در شهرش نوشت که کلمه اهانت آمیز نژادپرستانه علیه پاکستانی ها را از دهه ۸۰ میلادی به این سو نشنیده بود.

توییت دیگری از حمله با دیلم فردی به خودروی یک مسلمان در شهر لیتون شکوه می کند.

در ورودی یک مرکز متعلق به لهستانی در لندن نیز عبارتی توهین آمیزی نقش بست که از لهستانی ها خواسته بود تا بریتانیا را ترک کنند.

اما در مقابل برخی از بریتانیایی ها برای دلجویی با دسته های گل و کارت پستال و پیامهای مهرآمیز به سراغ این مرکز و لهستانی ها رفتند.

هم‌رسانی این مطلبنظرها

مطالب مرتبط

بافتنی‌های پشمی مادربزرگ ۹۴ ساله و شگفتی‌هایش

نتایج تحقیقات تازه در بریتانیا: کارگران مهاجر پس از برکسیت با خطر برده‌داری مدرن و استثمار مواجه‌اند

نخستین حضور عمومی پادشاه بریتانیا بعد از اعلام ابتلا به سرطان