Eventsمناسبت هاپادکست ها
Loader
Find Us
آگهی

خاکسپاری تعدادی از قربانیان انفجارهای فرودگاه آتاتورک برگزار شد

خاکسپاری تعدادی از قربانیان انفجارهای فرودگاه آتاتورک برگزار شد
Copyright 
نگارش از Euronews
تاریخ انتشار
هم‌رسانی این مطلبنظرها
هم‌رسانی این مطلبClose Button
لینک کپی پیست کد امبد ویدیو:Copy to clipboardCopied

مراسم خاکسپاری تعدادی از جان باختگان انفجارهای انتحاری فرودگاه آتاتورک روز چهارشنبه در ترکیه برگزار شد.

آگهی

مراسم خاکسپاری تعدادی از جان باختگان انفجارهای انتحاری فرودگاه آتاتورک روز چهارشنبه در ترکیه برگزار شد. در این حملات که روز سه شنبه در این فرودگاه به وقوع پیوست، دست کم ۴۲ نفر از جمله یک شهروند ایرانی کشته شده اند. بیش از ۲۳۹ نفر نیز مجروح شده اند که حال بسیاری از آنها وخیم گزارش می شود.

یکی از کشته شدگان یک تبعۀ تونسی است که برای تحویل گرفتن پسرش که به اتهام پیوستن به «جهادگراها» در ترکیه زندانی بود، به این کشور سفر کرده بود.

هنوز هیچ گروهی مسئولیت این انفجارهای انتحاری را به عهده نگرفته اما دولت ترکیه داعش را به عنوان عامل این حملات معرفی می کند. رئیس سازمان اطلاعات آمریکا نیز روز چهارشنبه در سخنانی تاکید کرده است که این حملات «بدون هیچ شکی علامت داعش» را دارد.

تاکنون چند حمله در ترکیه به داعش نسبت داده شده اما این گروه هیچ کدام از این حملات تروریستی را بعهده نگرفته است. با اینحال و به گفتۀ کارشناسان، شیوۀ عمل انتحارکنندگان در فرودگاه آتاتورک شباهت زیادی به عملیات های تروریستی صورت گرفته در پاریس و فرودگاه بروکسل دارد.

رجب طیب اردوغان، رئیس جمهوری ترکیه که در ضیافت افطاری در آنکارا حضور یافته بود، این کشور را قربانی خشن ترین گروه تروریستی دانست و گفت: «من هیچ شکی ندارم که بر این سازمان تروریستی و ترویست ها و حملات آنها پیروز خواهیم شد.»

روز چهارشنبه و پس از این حملات، تعدادی از شهروندان در استانبول نیز در تجمعی نسبت به عدم امنیت در این کشور اعتراض کردند. طی ماههای اخیر حملات تروریستی متعددی در ترکیه صورت گرفته و تجمع کنندگان می گویند دیگر در این کشور احساس امنیت نمی کنند.

فرودگاه آتاتورک یازدهمین فرودگاه پر تردد در جهان است و سالانه بیش ۵۰ میلیون نفر از این فرودگاه رفت و آمد می کنند.

هم‌رسانی این مطلبنظرها

مطالب مرتبط

روایت خبرنگار یورونیوز از حملات فرودگاه آتاتورک استانبول

گفتگوی یورونیزو با خبرنگار اعزامی به استانبول در مورد انفجارهای مرگبار

ترکیه قرارداد خرید ۴۰ فروند جنگنده‌ اف-۱۶ از آمریکا را امضا کرد