یونکر اصلاحات در یونان را ستود و آتن ۷.۵ میلیارد یورو کمک مالی دریافت کرد

یونکر اصلاحات در یونان را ستود و آتن ۷.۵ میلیارد یورو کمک مالی دریافت کرد
نگارش از Euronews
هم‌رسانی این مطلبنظرها
هم‌رسانی این مطلبClose Button
لینک کپی پیست کد امبد ویدیو:Copy to clipboardCopied

ژان کلود یونکر، رئیس کمیسیون اتحادیه اروپا در سفرش به آتن، پایتخت یونان، کشوری که در آستانه ورشکستگی قرار داشت، روند اصلاحات اقتصادی دولت یونان را ستود و نتایج را امیدوارکننده…

آگهی

ژان کلود یونکر، رئیس کمیسیون اتحادیه اروپا در سفرش به آتن، پایتخت یونان، کشوری که در آستانه ورشکستگی قرار داشت، روند اصلاحات اقتصادی دولت یونان را ستود و نتایج را امیدوارکننده خواند.

آقای یونکر گفت: «با پیام امیدواری آمده ام، حداقل باور خود من این است که یونان از دشواری قابل توجهی عبور کرده است و اکنون می تواند وارد مسیری درست شود. کمیسیون اتحادیه اروپا در این مسیر در کنار یونان خواهد ایستاد.»

همزمان، با بازبینی عملکرد اقتصادی دولت یونان در کاهش هزینه ها، هفت و نیم میلیارد یوروی دیگر از بسته نجات مالی وعده داده شده به دولت آلکسیس سیپراس، نخست وزیر چپگرای یونان در اختیار این کشور قرار می گیرد.عملکردی که به بهای تعدیل نیرو و کاهش دستمزدها و خدمات عمومی مسیر شده است. این تغییرات یا اصلاحات به درخواست وام دهندگان بوده است.

از سوی دیگر، یونانی هایی که هفته گذشته بار دیگر در آتن تظاهرات کردند می گویند آقای سیپراس که با وعده پایان دادن به ریاضت اقتصادی قدرت را در دست گرفت، چنانکه باید، به وعده هایش عمل نکرده و به خواست وام دهندگان در اعمال سیاست های ریاضتی تن در داده است.

استاماتیس یانیسیس، خبرنگار یورونیوز از آتن گفت: «دیدار رئيس کمیسیون اتحادیه اروپا از یونان همراه بود با اختصاص ۷.۵ میلیارد یورو از بسته نجات و کمک مالی. اما به رغم ستایش وی از پیشرفت روند اصلاحات ساختاری در یونان، حضور او در آتن همچنین یادآوری و تاکیدی بر این نکته است که تلاش برای بازگرداندن اقتصاد بیمار یونان به مسیر درست نباید تحت هیچ شرایطی کند شود.»

هم‌رسانی این مطلبنظرها

مطالب مرتبط

واژگونی مرگبار قایق مهاجران؛ فرانتکس می‌گوید یونان پیشنهادهای کمک را نادیده گرفته است

روایت بازماندگان و گارد ساحلی؛ فاجعه مرگبار مهاجران در دریاهای آزاد یونان چگونه رقم خورد؟

انتخابات پارلمانی یونان؛ میتسوتاکیس پیروزی حزبش را «زلزله سیاسی» خواند