Eventsمناسبت ها
Loader

Find Us

FlipboardInstagramLinkedinTelegram
Apple storeGoogle Play store
آگهی

وزیر گردشگری برزیل از سمت خود استعفاء داد

وزیر گردشگری برزیل از سمت خود استعفاء داد
Copyright 
نگارش از Euronews
هم‌رسانی این مطلبنظرها
هم‌رسانی این مطلبClose Button
لینک کپی پیست کد امبد ویدیو:Copy to clipboardCopied

دفتر میشل تمر، رئیس جمهوری موقت برزیل از استعفای هنریکه ادواردو آلوِس، وزیر گردشگری این کشور خبر داد.

آگهی

دفتر میشل تمر، رئیس جمهوری موقت برزیل از استعفای هنریکه ادواردو آلوِس، وزیر گردشگری این کشور خبر داد. استعفای وزیر گردشگری برزیل در حالی صورت می گیرد که اتهاماتی مبنی بر نقش او در پرونده فساد مالی در شرکت نفتی پتروبراس مطرح شده بود.

در حالی که تنها یک ماه از عمر دولت میشل تمر می گذرد، هنریکه ادواردو آلوِس سومین وزیر این دولت است که از سمت خود کناره گیری می کند.

Brazil's tourism minister resigns amid graft scheme implications https://t.co/dKDWPHGw2I

— Reuters World (@ReutersWorld) June 16, 2016

خبر استعفای وزیر گردشگری برزیل در حالی منتشر می شود که رئیس جمهوری موقت این کشور نیز از سوی سرجیو ماکادو، رئیس یکی از شرکتهای تابعه پتروبراس متهم به دست داشتن در پرونده فساد مالی این کمپانی شده است. با این حال میشل تمر روز پنجشنبه این اتهامات را کاملا بی اساس خواند.

رئیس جمهوری موقت برزیل گفت: «مایلم در مورد سخنان دروغ، غیرمسئولانه، بی ارزش و مجرمانه سرجیو ماکادو سخن بگویم. هیچ چیز مانع از انجام وظیفه ما در خدمت به برزیل و مردم برزیل نخواهد شد.»

با وجود آینده سیاسی نامشخص و طرح اتهام فساد مالی علیه مقامات سیاسی، میشل تمر ابراز امیدواری کرده که بازی های المپیک ریو که از روز پنجم اوت (۱۵ مرداد) آغاز خواهد شد به اتحاد و کاهش تفرقه در برزیل کمک کند.

مجلس سنای برزیل قرار است روز ۱۵ اوت (۲۵ مرداد) در مورد برکناری قطعی دیلما روسف، رئیس جمهوری تعلیق شده این کشور تصمیم گیری کند.

میشل تمر، معاون اول دیلما روسف یک ماه پیش و به دنبال رای مجلس سنای برزیل به تعلیق رئیس جمهوری، قدرت را در این کشور به دست گرفت.

هم‌رسانی این مطلبنظرها

مطالب مرتبط

پایان پدیده «ابراهیم رئیسی»؛رئیس جمهوری که سودای رهبری داشت

انتخابات سرنوشت‌ساز در مقدونیه‌شمالی؛ آیا مسیر پیوستن اسکوپیه به اتحادیه اروپا هموار می‌شود؟

پدرو سانچز، نخست‌وزیر اسپانیا: استعفاء نمی‌دهم