وزیر گردشگری برزیل از سمت خود استعفاء داد

Access to the comments نظرها
نگارش از Euronews
وزیر گردشگری برزیل از سمت خود استعفاء داد

دفتر میشل تمر، رئیس جمهوری موقت برزیل از استعفای هنریکه ادواردو آلوِس، وزیر گردشگری این کشور خبر داد. استعفای وزیر گردشگری برزیل در حالی صورت می گیرد که اتهاماتی مبنی بر نقش او در پرونده فساد مالی در شرکت نفتی پتروبراس مطرح شده بود.

در حالی که تنها یک ماه از عمر دولت میشل تمر می گذرد، هنریکه ادواردو آلوِس سومین وزیر این دولت است که از سمت خود کناره گیری می کند.

خبر استعفای وزیر گردشگری برزیل در حالی منتشر می شود که رئیس جمهوری موقت این کشور نیز از سوی سرجیو ماکادو، رئیس یکی از شرکتهای تابعه پتروبراس متهم به دست داشتن در پرونده فساد مالی این کمپانی شده است. با این حال میشل تمر روز پنجشنبه این اتهامات را کاملا بی اساس خواند.

رئیس جمهوری موقت برزیل گفت: «مایلم در مورد سخنان دروغ، غیرمسئولانه، بی ارزش و مجرمانه سرجیو ماکادو سخن بگویم. هیچ چیز مانع از انجام وظیفه ما در خدمت به برزیل و مردم برزیل نخواهد شد.»

با وجود آینده سیاسی نامشخص و طرح اتهام فساد مالی علیه مقامات سیاسی، میشل تمر ابراز امیدواری کرده که بازی های المپیک ریو که از روز پنجم اوت (۱۵ مرداد) آغاز خواهد شد به اتحاد و کاهش تفرقه در برزیل کمک کند.

مجلس سنای برزیل قرار است روز ۱۵ اوت (۲۵ مرداد) در مورد برکناری قطعی دیلما روسف، رئیس جمهوری تعلیق شده این کشور تصمیم گیری کند.

میشل تمر، معاون اول دیلما روسف یک ماه پیش و به دنبال رای مجلس سنای برزیل به تعلیق رئیس جمهوری، قدرت را در این کشور به دست گرفت.