Eventsمناسبت هاپادکست ها
Loader
ما را پیدا کنید
آگهی

«برکسیت یکی از دلایل تصمیم برای عدم تغییر نرخ بهره بود»

«برکسیت یکی از دلایل تصمیم برای عدم تغییر نرخ بهره بود»
Copyright 
نگارش از Euronews
تاریخ انتشار
هم‌رسانی این مطلبنظرها
هم‌رسانی این مطلبClose Button
لینک کپی پیست کد امبد ویدیو:Copy to clipboardCopied

فدرال رزرو آمریکا روز چهارشنبه اعلام کرد نرخ بهره را در این کشور فعلا تغییر نمی دهد.

آگهی

فدرال رزرو آمریکا روز چهارشنبه اعلام کرد نرخ بهره را در این کشور فعلا تغییر نمی دهد. مقامات این نهاد مالی آمریکا می گویند این تصمیم با توجه به همه پرسی بر سر خروج بریتانیا از اتحادیۀ اروپا گرفته شده که هفتۀ آینده برگزار خواهد شد. فدرال رزرو آمریکا تاکید کرده است دو برنامۀ تغییر بهره برای سال ۲۰۱۶ و ۲۰۱۷ طبق برنامه انجام خواهد شد.

جانت یلن، رئیس بانک فدرال رزرو آمریکا در این باره می گوید: «برکسیت و باقی ماندن یا خروج بریتانیا از اتحادیۀ اروپا موضوعی است که در حال حاضر ما دربارۀ آن بحث می کنیم و باید صادقانه بگویم که یکی از دلایل تصمیم امروز ما همین مساله بود.»

تصمیم فدرال رزرو آمریکا کاهش ارزش های سهام وال استریت را نیز به دنبال داشت. شاخص های داو جونز و اسپنسر اند پورز با سقوط روبرو بودند. این پنجمین بار طی فصل اخیر است که شاخص های این بازارهای مالی کاهش نشان می دهد.

همزمان با این تصمیم فدرال رزرو آمریکا، بانک ژاپن نیز روز پنجشنبه و پس از دو روز نشست کمیتۀ سیاست پولی این بانک از خرید ۸۰۰.۰۰۰ میلیارد ین معادل ۶۶۰ میلیارد یورو ارواق قرضه و تثبت نرخ بهره به ۰.۱- خبر داد.

کارشناسان بازار می گویند در صورتیکه همه پرسی روز بیست و سوم ژوئن ( سوم تیرماه) به خروج بریتانیا از اتحادیۀ اروپا منجر بشود، بازارهای سهام با افت روبرو خواهند شد.

هم‌رسانی این مطلبنظرها

مطالب مرتبط

وزیر بازرگانی دولت بایدن در سفر چین به دنبال چیست؟

وزیر خارجه آمریکا همزمان با تصویب کمک میلیاردی به تایوان، به چین سفر کرد

پیشنهاد کمیسیون اروپا: محدودیت رفت و آمد پس از برکسیت برای جوانان «لغو شود»