Eventsمناسبت هاپادکست ها
Loader
Find Us
آگهی

اعتصاب و تظاهرات در فرانسه، یک روز پیش از یورو ۲۰۱۶

اعتصاب و تظاهرات در فرانسه، یک روز پیش از یورو ۲۰۱۶
Copyright 
نگارش از Pooneh Irani
تاریخ انتشار
هم‌رسانی این مطلبنظرها
هم‌رسانی این مطلبClose Button
لینک کپی پیست کد امبد ویدیو:Copy to clipboardCopied

یک روز به آغاز بازی های یورو ۲۰۱۶، ادامه اعتصاب ها معضل اصلی دولت فرانسه است.

آگهی

یک روز به آغاز بازی های یورو ۲۰۱۶، ادامه اعتصاب ها معضل اصلی دولت فرانسه است.

هزاران گردشگر و هوادار فوتبال درحالی برای دنبال کردن جام ملت های اروپا به فرانسه سفر می کنند، که اعتصاب سراسری راه آهن ملی فرانسه (SNCF)، حمل و نقل در کشور میزبان این بازی ها را مختل کرده است.

تلاش دولت فرانسه برای گفتگو با مسئولان راه آهن ملی و حل و فصل اختلافات در آخرین ساعات باقی مانده به شروع مسابقات، همچنان بی نتیجه بوده است.

راه آهن ملی فرانسه روز پنج شنبه اعلام کرده است که تنها حدود ۸ درصد از کارکنان این شرکت در اعتصاب هستند، اما تاثیر این اعتصاب بر سیستم حمل و نقل در آستانه بازی هایی که در طول یک ماه آینده در ۱۰ شهر مختلف فرانسه برگزار می شوند، بیش از پیش مشکل آفرین شده است.

حمل و نقل هوایی فرانسه نیز از روز شنبه، ۱۱ ژوئن (۲۲ خرداد) دچار اختلال خواهد شد. خلبان های خط هوایی ایرفرانس قرار است از شنبه به مدت چهار روز دست به اعتصاب بزنند.

از سوی دیگر، پیوستن کارکنان و رانندگان کامیون های شهرداری به اعتصاب کنندگان، خیابان های چندین شهر، از جمله پاریس را مملو از زباله کرده است.

صاحب رستورانی در پاریس می گوید: «مشتری ها بوی این زباله ها را می شنوند و به رستوران نمی آیند. می توانید تصور کنید که هنگام نوشیدن قهوه این بو را استشمام کنید؟ مشتری ها فقط دور می شوند.»

یکی از شهروندان پاریس می گوید: «من موش های بزرگی در خانه سالمندان دیدم، یک گله کامل از آنها. این غیرممکن است.»

از زمان تصویب لایحه جنجالی اصلاحات قانون کار در فرانسه توسط دولت، بخشهای مختلف اقتصاد و صنعت این کشور شاهد اعتصابهای سراسری است.

هم‌رسانی این مطلبنظرها

مطالب مرتبط

شمارش معکوس برای آغاز جام ملتهای اروپا

اعتصاب کنندگان در فرانسه می گویند میدان مسابقه با دولت را ترک نمی کنند

هشدار بریتانیا درباره خطر وقوع حملات تروریستی در یورو ۲۰۱۶