Eventsمناسبت هاپادکست ها
Loader

Find Us

آگهی

اعتصاب کنندگان در فرانسه می گویند میدان مسابقه با دولت را ترک نمی کنند

اعتصاب کنندگان در فرانسه می گویند میدان مسابقه با دولت را ترک نمی کنند
Copyright 
نگارش از Euronews
هم‌رسانی این مطلبنظرها
هم‌رسانی این مطلبClose Button
لینک کپی پیست کد امبد ویدیو:Copy to clipboardCopied

در حالیکه کمتر از ۴۸ ساعت به آغاز بازیهای جام ملت های اروپا باقی مانده، اعتصاب کنندگان می گویند تا زمانیکه دولت لایحۀ اصلاحات قانون کار را کنار نگذارد همچنان به تظاهرات و اعتصاب ادامه می…

آگهی

در حالیکه کمتر از ۴۸ ساعت به آغاز بازیهای جام ملت های اروپا باقی مانده، اعتصاب کنندگان می گویند تا زمانیکه دولت لایحۀ اصلاحات قانون کار را کنار نگذارد همچنان به تظاهرات و اعتصاب ادامه می دهند. روز چهارشنبه نیز تجمع اعتراضی تعدادی از شهروندان پاریس در مقابل وزارت دارایی فرانسه به درگیری با پلیس منجر شد.

یکی از کارکنان راه آهن فرانسه که در اعتصاب به سر می برد، با تاکید بر ادامۀ این اعتراض ها می گوید: «ما خواهان کنار گذاشتن سریع قانون الخمری هستیم و در طول مسابقات فوتبال یورو کشور را فلج خواهیم کرد.»

مسئولان برگزاری این مسابقات نگرانند که این اعتصاب ها بازیهای جام ملت های اروپا را تحت تاثیر قرار دهد. ژاک لامبر، رئیس کمیتۀ برگزاری یوروی ۲۰۱۶ در کنفرانس خبری با بیان این مطلب گفت: «اطلاعات ما در مورد ادامه و وضعیت اعتصاب ها بیشتر از شما نیست. متاسفانه این موضوع کاملا از کنترل ما خارج است و امیدواریم که جابجایی و تردد در روزهای این بازیها تا جای ممکن روان باشد.»

سوت اولین بازی جام ملت های اروپای ۲۰۱۶ در حالی روز جمعه در ساعت ۲۱ زده خواهد شد که راه آهن از تمدید اعتصاب خود خبر داده و ایر فرانس نیز از روز شنبه وارد اعتصاب می شود.

علاوه بر اعتصاب کارکنان راه آهن و هواپیمایی، امکان اقدامات تروریستی نیز از دیگر مسائلی است که دولت فرانسه با آن روبروست. وزارت کشور فرانسه روز چهارشنبه از ممنوعیت حضور ۳۰۰ نفر در این استادیوم ها بمنظور دور نگهداشتن آنها در پی تحقیقات پلیس خبر داد. این افراد به دلیل گرایشات اسلامگرایانه یا افراطی آنها برای پلیس شناخته شده و دارای پرونده هستند.

به گفتۀ وزیر کشور فرانسه همچنین ۹۰.۰۰۰ پلیس و نیروی نظامی برای تامین امنیت شهرها در طول این بازی ها به ناوگان پلیس فرانسه اضافه شده اند.

در میادین اصلی شهرهای فرانسه تلویزیون های غول پیکری نصب شده تا مردم بتوانند بازی ها را به طور مستقیم و در فضای آزاد تماشا کنند. در پاریس قرار است دست کم ۱۰۰.۰۰۰ نفر بازی افتتاحیه میان فرانسه و رومانی را جمعه شب از پارک نزدیک برج ایفل تماشا کنند و همین امر انتقادهای زیادی را از سوی مخالفان دولت بویژه حزب جمهوریخواهان برانگیخته است.

منتقدان به انتخاب این محل برای تماشای این بازی ها می گویند این حجم از جمعیت هدف بسیار آسانی برای تروریست ها خواهند بود.

هم‌رسانی این مطلبنظرها

مطالب مرتبط

جام ملتهای اروپا در فرانسه، زیر سایه اعتصابهای سراسری

گفتگو با رییس اداره اطلاعات اوکراین در باره دستگیری شهروند فرانسوی

یورو ۲۰۱۶؛ تیم ها یکی یکی از راه می رسند