هفده گروگان هزاره در شمال افغانستان آزاد شدند

هفده گروگان هزاره در شمال افغانستان آزاد شدند
نگارش از Euronews
هم‌رسانی این مطلبنظرها
هم‌رسانی این مطلبClose Button
آگهی

طالبان افغانستان شامگاه پنجشنبه ۱۳ جوزا/خرداد هفده گروگان خود را در ولایت سرپل افغانستان آزاد کرد. افراد مسلح ناشناس یک روز قبل این افراد را در جاده‌ای در شمال افغانستان ربوده بودند.

به گزارش خبرگزاری فرانسه، ظاهر وحدت، والی سرپل آزادی این گروگان‌ها که همگی هزاره بودند را تایید کرد. آقای وحدت درباره چگونگی رهایی گروگان‌ها گفته است که با همکاری اهالی محلی و ریش‌سفیدان، توانستیم گروگان‌ها را آزاد کنیم. وی تاکید کرد که هیچ‌کدام از گروگان‌ها ارتباطی با دولت افغانستان نداشته و همگی از شهروندان عادی بوده اند.

گروه طالبان هنوز درباره این حادثه اظهار نظر نکرده است.


اقلیت عمدتا شیعه هزاره یکی از اهداف شورشیان وابسته به «دولت اسلامی» (داعش) در افغانستان است. گروه طالبان اما اعلام کرده است که اقلیت‌های مذهبی را مورد حمله قرار نمی‌دهد و نیروهای امنیتی و مقام‌های دولتی تنها هدف‌های عملیات این گروه هستند.

مردان مسلح وابسته به طالبان افغانستان، روز سه‌شنبه ۱۶ مسافر ربوده شده چند اتوبوس و مینی‌بوس را در نزدیکی شهر قندوز به قتل رساندند. شیرعزیز کماوال، یک فرمانده پلیس محلی گفته‌ بود که «ممکن است گروهی از افراد ربود شده [در نزدیکی قندوز] در گذشته عضو نیروهای امنیتی بوده باشند.»

در‌ حالی که تنها یک هفته از تعیین ملا هبت‌الله آخندزاده به رهبری طالبان می‌گذرد، شورشیان این گروه حملات خود را در جنوب و شمال افغانستان تشدید کرده اند.

هم‌رسانی این مطلبنظرها

مطالب مرتبط

آغاز پنجمین نشست «فرمت مسکو» برای بررسی وضعیت افغانستان؛ احمد مسعود: با طالبان گفتگو نداریم

گسترش نظارت با دوربین توسط طالبان؛ آیا شرکت چینی طرح امنیتی آمریکا یا ترکیه را اجرا می‌کند؟

دست‌کم ۱۸ امدادگر یک سازمان غیردولتی سوئیسی در افغانستان بازداشت شدند