پلیس برزیل دو نفر از مظنونان تجاوز گروهی را دستگیر کرد

پلیس برزیل دو نفر از مظنونان تجاوز گروهی را دستگیر کرد
نگارش از Euronews
هم‌رسانی این مطلبنظرها
هم‌رسانی این مطلبClose Button
لینک کپی پیست کد امبد ویدیو:Copy to clipboardCopied

پلیس ریودوژانیرو روز دوشنبه دو نفر مظنون به شرکت در تجاوز گروهی به یک دختر ۱۶ ساله را دستگیر کرد.

آگهی

پلیس ریودوژانیرو روز دوشنبه دو نفر مظنون به شرکت در تجاوز گروهی به یک دختر ۱۶ ساله را دستگیر کرد. یکی از این دو مظنون، دوست پسر سابق این دختر نوجوان است و پلیس می گوید تحقیقات برای یافتن دیگر متجاوزان را آغاز کرده است.

عاملان این تجاوز که به گفتۀ این دختر ۱۶ ساله بالغ بر ۳۰ نفر می شدند از صحنۀ تجاوز فیلم گرفته و آن را به روی حساب کاربری توییتر خود منتشر کرده اند. این ویدئوی کوتاه در کمتر از یکساعت و تا پیش از حذف شدن از روی این شبکۀ اینترنتی ۵۰۰ بار لایک شده است.

کریستان بنتو، مسئول این پرونده در این باره به خبرنگاران گفت: «آنچه که در این تحقیقات به روی آن متمرکز شده ایم روشن شدن این مساله است که چه کسانی عمل تجاوز را انجام داده اند و تعداد آنها دقیقا چند مرد بوده است. این دستگیری ها هم در همین راستاست تا کسانی را که مرتکب این جرم شده اند، شناسایی کنیم.»

تجاوز به زنان در برزیل یک جرم رایج است و به گفتۀ مسئول این پرونده، اعضای باندهای قاچاق در مناطق فقیرنشین که به فاولا مشهور است به راحتی وارد خانه ها می شوند و زنان و دختران را مورد تجاوز قرار می دهند و به ندرت دستگیر می شوند.

هزاران نفر که بیشتر آنها نیز زن هستند از روز جمعه به اینسو در تجمعات مختلف خواستار برخورد شدید با متجاوزان و ریشه کن کردن آنچه که آنها «فرهنگ تجاوز» می نامد در این کشور شده اند. به گفتۀ سازمان غیردولتی اولگا سالانه ۵۰۰ هزار زن در این کشور مورد تجاوز قرار می گیرند و از این میان تنها ۱۰ درصد به پلیس مراجعه می کنند.

هم‌رسانی این مطلبنظرها

مطالب مرتبط

کارناوال رقص سامبا در ریو دوژانیروی برزیل، فوریه ۲۰۲۴

ضرب طبل‌ها و رقص تن‌ها در کارناوال ۲۰۲۴ ریودوژانیروی برزیل

تصاویر جشن و شادی در آستانه برگزاری کارناوال ریودوژانیرو؛ رقص جارو برگزار شد