Eventsمناسبت هاپادکست
Loader

Find Us

آگهی

پارلمان یونان به لایحۀ اصلاحات دولت رای مثبت داد

پارلمان یونان به لایحۀ اصلاحات دولت رای مثبت داد
Copyright 
نگارش از Euronews
هم‌رسانی این مطلبنظرها
هم‌رسانی این مطلبClose Button
لینک کپی پیست کد امبد ویدیو:Copy to clipboardCopied

پارلمان یونان به لایحۀ اصلاحات اقتصادی دولت یونان رای مثبت داد.

آگهی

پارلمان یونان به لایحۀ اصلاحات اقتصادی دولت یونان رای مثبت داد. افزایش مالیات غیرمستقیم و تسریع خصوصی سازی از جمله اصلاحاتی است که در این لایحه گنجانده شده است.

تصویب این اصلاحات از جمله شروط کشورهای وام دهنده برای پرداخت مرحلۀ بعدی از بستۀ کمک های مالی به یونان بود. افزایش مالیات بر ارزش افزوده، مالیات اقامت بر هتلدارها، آزادسازی فروش وام های بانکی و تشکیل یک صندوق مستقل درآمد عمومی به منظور مبارزه با اختلاس و فرار مالیاتی از دیگر برنامه ها و اصلاحاتی است که با تصویب این لایحه عملی خواهد شد.

الکسیس سیپراس، نخست وزیر این کشور این رای پارلمان را پیامی به رهبران اروپایی دانست و گفت: «پیامی که امشب رهبران اروپا دریافت کردند این است که یونان به انجام تعهدات خود پایبند است و مسئولیت های خود را انجام می دهد. از فردا طرف های مقابل هم باید به تعهدات و مسئولیت هایی که دارند عمل کنند.»

پارلمان یونان روز نهم ماه مه دو بند دیگر این لایحه را در ارتباط با اصلاحات قانون بازنشستگی و مالیات بر درآمد تصویب کرده بودند.

اگر چه این لایحه با رای اکثریت نمایندگان حزب سیریزا در پارلمان یعنی ۱۵۳ رای مثبت همراه بود اما ۱۴۶ نمایندۀ احزاب دیگر از جمله حزب مخالف دموکراسی نوین از رای دادن به این لایحه اجتناب کرده اند. یکی از نمایندگان حزب سیریزا نیز بعد از رای مخالف به این لایحه از سمت نمایندگی در پارلمان استعفا داده است.

همزمان با این رای گیری بیش از ۱۰۰۰ نفر در مقابل پارلمان یونان دست به تجمع زده و موجب مختل شدن حرکت وسائط نقلیۀ عمومی شده بودند. طی دو روز شنبه و یکشنبه نیز بیش از ده هزار نفر در شهر آتن در اعتراض به این لایحه تظاهرات کردند.

هم‌رسانی این مطلبنظرها

مطالب مرتبط

حمله به خوابگاه‌های دانشجویان خارجی و نگرانی مهاجران افغان؛ در قرقیزستان چه خبر است؟

ناآرامی‌های گرجستان؛ جایی که «نسل زد» جلودار اعتراضات علیه لایحه جنجالی دولت است

دانشگاه‌های تورین و آمستردام به تظاهرات همبستگی با فلسطینی‌های غزه پیوستند