خاموشی «ارکستر جوانان اتحادیه اروپا» پس از چهل سال نواختن

خاموشی «ارکستر جوانان اتحادیه اروپا» پس از چهل سال نواختن
نگارش از Euronews
هم‌رسانی این مطلبنظرها
هم‌رسانی این مطلبClose Button

فعالیت “ارکستر جوانان اتحادیه اروپا”: http://www.euyo.eu/discover/news/breaking-news-euyo-announces-closure/» پس از چهل سال کار، در ماه سپتامبر سال

آگهی

فعالیت “ارکستر جوانان اتحادیه اروپا”:
http://www.euyo.eu/discover/news/breaking-news-euyo-announces-closure/» پس از چهل سال کار، در ماه سپتامبر سال جاری به دلیل کمبود بودجه متوقف می شود.

این نهاد، در سال ۱۹۷۶ در پی تصمیم پارلمان اروپا کار خود را آغاز کرد و به مدت چهار دهه به عنوان سفیر فرهنگی این اتحادیه مشغول به کار بود. اما با تغییر سیاستهای فرهنگی اتحادیه اروپا در سال ۲۰۱۴، کمک دریافتی این نهاد از سوی کمیسیون اروپا ابتدا کاهش یافت و سرانجام در سال ۲۰۱۵ به کلی قطع شد.

نوازندگانی از تمامی ۲۸ کشور عضو در این ارکستر حضور داشتند. این ارکستر که رهبری آن را «کلودیو آبادو» بر عهده داشت از زمان بنیانگذاری اش تاکنون بیش از ۳۰۰۰ نوازنده آثار کلاسیک را در خود پرورش داده بود که بسیاری از آنان اکنون، تکنوازان، آهنگسازان و رهبران ارکستر شناخته شده ای هستند.

iframe width=“420” height=“315” src=“https://www.youtube.com/embed/NveJMbimqKI” frameborder=“0” allowfullscreen></iframe

جالب آنکه تمامی سران کشورهای اتحادیه اروپا جزو اعضای افتخاری این ارکستر بوده اند. واکنشهای بسیاری از سوی هنرمندان و فعالان فرهنگی در مخالفت با این اقدام صورت گرفته و به تازگی نیز کارزاری برای پشتیبانی از به راه اندازیِ دوباره این ارکستر برپا شده است.

هم‌رسانی این مطلبنظرها

مطالب مرتبط

کشف قدیمی‌ترین کفش‌های اروپا متعلق به ۶ هزار سال پیش در غاری در اسپانیا

پیش‌بینی تازه از رشد اقتصادی روسیه و اوکراین؛ مسکو برخلاف انتظارها رونق را حاکم کرد

مصاحبه یورونیوز با نماینده پارلمان اروپا درباره ایران: مذاکره با تروریست‌ها در هر صورت اشتباه است