Eventsمناسبت هاپادکست ها
Loader

Find Us

آگهی

تلاش «مرکز آشتی» برای برقراری آتش بس در سوریه

تلاش «مرکز آشتی» برای برقراری آتش بس در سوریه
Copyright 
نگارش از Euronews
هم‌رسانی این مطلبنظرها
هم‌رسانی این مطلبClose Button
لینک کپی پیست کد امبد ویدیو:Copy to clipboardCopied

«آتش بس در بسیاری از مناطق سوریه این امکان را به آوارگان داده است که به خانه های خود بازگردند. این روستا که میان حما و حلب واقع شده تا دیروز صحنه جنگ

آگهی

«آتش بس در بسیاری از مناطق سوریه این امکان را به آوارگان داده است که به خانه های خود بازگردند. این روستا که میان حما و حلب واقع شده تا دیروز صحنه جنگ بود. اما امروز با پا درمیانی افسران روسی پیمان آشتی امضا شد.»

این گزارش دنیس لوکتی یر، خبرنگار یورونیوز از روستای کوکب در سوریه است. مخالفان که کنترل روستا و ۹۰ نقطه دیگر را از دست داده اند، تصمیم به ترک مخاصمه گرفته و نبرد مسلحانه با رژیم اسد را کنار گذاشتند.

یکی از اهالی کوکب می گوید: «چهار سال پیش از ترس تروریست ها این روستا را ترک کردیم. توافق نامه را امضا کردیم تا بتوانیم به خاک خودمان برگردیم. دیگر نمی گذاریم کسی برای عملیات تروریستی به اینجا بیاید.»

مخالفان مسلح به مرور مهمات و سلاح های خود را پس می دهند. دولت سوریه به ۲۰ نفر از سران آنها که سلاح خود را پس داده اند قول داده که اعدام نشوند.

یک افسر روس می گوید: «این مردم نزد ما آمده اند و ما سعی داریم کار بازگشت آنها را تسهیل کنیم. آنها را با دولت در ارتباط گذاشتیم و پای میز مذاکره نشاندیم. آنها هم قبول کردند که خط مقدم نبرد را از این روستا دورتر ببرند.»

ارتش روسیه از طریق یک «مرکز آشتی» تاکنون توانسته است برای شکستن محاصره روستاها عمل کند. فرماندهی ارتش روسیه در سوریه قصد دارد تا با نزدیک کردن روستاهای واقع در خط مقدم درگیری، آتش بس را تقویت کند.

هم‌رسانی این مطلبنظرها

مطالب مرتبط

بازسازی آثار باستانی تخریب شده در پالمیرا

ارکستر سمفونیک سن پترزبورگ در شهر باستانی پالمیرا نواخت

آماده باش نظامیان روسی در پایگاه لاذقیه علی رغم آتش بس