آماده باش نظامیان روسی در پایگاه لاذقیه علی رغم آتش بس

آماده باش نظامیان روسی در پایگاه لاذقیه علی رغم آتش بس
Copyright 
نگارش از Euronews
هم‌رسانی این مطلبنظرها
هم‌رسانی این مطلبClose Button
لینک کپی پیست کد امبد ویدیو:Copy to clipboardCopied

با وجود برقراری آتش بس در بخش هایی از سوریه، پایگاه هوایی حمیم در نزدیکی شهر لاذقیه که مرکز جنگنده های روس است همچنان در حالت آماده باش قرار دارد

آگهی

با وجود برقراری آتش بس در بخش هایی از سوریه، پایگاه هوایی حمیم در نزدیکی شهر لاذقیه که مرکز جنگنده های روس است همچنان در حالت آماده باش قرار دارد. فرماندهان این پایگاه نظامی ادعا می کنند که گروه های مخالف دولت بشار اسد درصدد شکستن آتش بس هستند.

روسیه در حالی با آتش بس در حلب موافقت کرده که پیشتربا این امر به دلیل مقابله با گروه های مخالف اسد که از سوی آنها «تروریست» نامیده می شود، مخالف بود.

روسیه که از متحدان دولت بشار اسد، رئیس جمهوری سوریه است از روز ۳۰ سپتامبر ۲۰۱۵ حملات هوایی در سوریه را آغازکرده است. فرماندهان این پایگاه برای نمایش قدرت نظامی خود به خبرنگار یورونیوز اجازه دادند تا از نزدیک از فعالیت های آنها در این مرکز فیلمبرداری کند.

ایگور کوناشنکوف، سخنگوی وزیر دفاع روسیه می گوید: «درک لازم درباره نیاز به یک دولت موقت تا زمان بازیابی و احیای فرایند مصالحه وجود دارد اما در حال حاضر این اقدام توسط فعالیت گروه های تروریستی همچون جبهه النصرت که در منطقه فعال هستند تحت تاثیر قرار گرفته است.»

نیروهای روسیه در این پایگاه نظامی مرکزی تشکیل داده اند که آن را «مرکز آشتی ملی در سوریه» نامیده اند. در این مرکز اطلاعات را از نیروهای دولتی و شهروندان عادی جمع آوری می کنند و شبکه های اجتماعی و دیگر رسانه ها را نیز مورد بررسی قرار می دهند. به این ترتیب به اطلاعاتی جامع درباره تمامی اتفاقاتی که در سوریه می گذرد، دسترسی دارند. بر اساس اطلاعات منتشر شده توسط آنها از زمان آغاز آتش بس میزان درگیری ها در سوریه کاهش یافته است.

ولادیمیر پوتین، رئیس جمهوری روسیه، در اواسط ماه مارس اعلام کرد که کشورش قصد دارد نیروهای خود را از سوریه خارج کند. اما مقام های رسمی می گویند، تنها ۳۰ هواپیمای جنگی و هلی کوپتر از این مرکز خارج شده است و همچنان تعدادی جنگنده نظامی از انواع سوخو و نیز موشک های پیشرفته مستقر هستند.

هم‌رسانی این مطلبنظرها

مطالب مرتبط

بازسازی آثار باستانی تخریب شده در پالمیرا

ارکستر سمفونیک سن پترزبورگ در شهر باستانی پالمیرا نواخت

تلاش «مرکز آشتی» برای برقراری آتش بس در سوریه