ترامپ : بیایید روی هیلاری خطاکار تمرکز کنیم

Access to the comments نظرها
نگارش از Euronews
ترامپ : بیایید روی هیلاری خطاکار تمرکز کنیم

انتخابات مقدماتی ایالات متحده با رسیدن به ایالت ایندیانا به آخرین مرحله خود نزدیک می شود. دونالد ترامپ، نامزد اصلی حزب جمهوریخواه اعلام کرد که از این پس می خواهد بر رقیب دموکراتش تمرکز کند.

او امروز در جمع هوادارانش در ایندیانا گفت :«اگر در ایندیانا برنده بشویم کار تمام است. اگر ایندیانا را ببریم تمام است و به زودی هم به این نتیجه می رسیم. البته نباید این را الان بگویم چون انگیزه شما را کم می کند اما به هر حال ما به آنجا می رسیم. اما اگر (رای گیریِ) ایندیانا را ببریم بیشتر رقیبان کنار می کشند آنوقت می توانیم روی هیلاریِ خطاکار تمرکز کنیم. لطفا بیایید روی هیلاری تمرکز کنیم.»

از سوی دیگر، هلاری کلینتون که در جمع هواداران خود در دیترویت سخن می گفت، در پاسخ به اتهامات ترامپ، جنبشِ او برای غیرآمریکایی خواندنِ اوباما را یادآوری کرد و گفت: «خدمت در دولت رییس جمهور اوباما افتخار بزرگی بود. حالا آمریکا تصمیم می گیرد چه کسی جانشین او خواهد شد. مُدعیِ اصلی حزبِ جمهوریخواه کسی است که جُنبش غیرآمریکایی بودن اوباما را به راه انداخت تا شهروندیِ رئیس جمهور فعلی را بی اعتبار کند.»

از سوی دیگر، راهپیمایی روز کارگر که هر سال در ابتدای ماه مه برگزار می شود، دیروز در لس آنجلس، به تظاهرات علیه دونالد ترامپ تبدیل شد. لس آنجلس، دومین شهر پر جمعیت ایالات متحده است و اکثر ساکنان آن مهاجر اند.