سرعت؛ چهارمین پیروزی پیاپی روزبرگ در مسابقات فرمول یک

سرعت؛ چهارمین پیروزی پیاپی روزبرگ در مسابقات فرمول یک
نگارش از Euronews
هم‌رسانی این مطلبنظرها
هم‌رسانی این مطلبClose Button

نیکو روزبرگ، راننده آلمانی تیم مرسدس فاتح مسابقات فرمول یک جایزه بزرگ سوچی شد. روزبرگ ۳۰ ساله تاکنون رقیب جدی نداشته و هر چهار رقابت این فصل را با

نیکو روزبرگ، راننده آلمانی تیم مرسدس فاتح مسابقات فرمول یک جایزه بزرگ سوچی شد. روزبرگ ۳۰ ساله تاکنون رقیب جدی نداشته و هر چهار رقابت این فصل را با پیروزی به پایان رسانده است. او در سوچی مسابقه را از جایگاه نخست استارت زد و از ابتدا تا انتهای مسیر پیشتاز بود.

آگهی

لوئیس همیلتون بریتانیایی با ۲۵ ثانیه اختلاف نسبت به هم تیمی خود روزبرگ به مقام دوم رسید. همیلتون، مدافع عنوان قهرمانی در جدول رده بندی کلی هم پشت سر روزبرگ در جایگاه دوم قرار دارد.

کیمی رایکونن، راننده فنلاندی تیم فراری هم به مقام سوم بسنده کرد.

آیرتون سنا، ستاره ای که زود خاموش شد

آیرتون سنا، ستاره برزیلی مسابقات فرمول یک، ۲۲ سال پیش در پی یک سانحه در مسابقات جایزه بزرگ سن مارینو درگذشت. سنا که در آن زمان ۳۴ ساله بود، در نخستین پیچ پس از خط شروع رقابت از مسیر خارج شد و به دیوار کنار پیست برخورد کرد.

او یکی از پر افتخارترین رانندگان رقابتهای فرمول یک است. سنا ۶۵ بار مسابقات جایزه بزرگ کشورهای مختلف را از جایگاه نخست استارت زد و در ۴۱ تای آنها به پیروزی رسید.

او در سالهای ۱۹۸۸، ۱۹۹۰ و ۱۹۹۱، قهرمان مسابقات فرمول یک شد.

روشی جدید برای بالا بردن آمادگی جسمانی

رانندگان مسابقات فرمول یک باید از آمادگی جسمانی و روحی بالای برخوردار باشند. رومن گروژن، راننده فرانسوی درباره تمرینات جدیدی که برای رانندگان در نظر گرفته شده چنین توضیح داد: «این تمرین هوشمند برای همه از جمله خودم چالش برانگیز است. با تمرینات عادی که انجام می دهیم فرق می کند. نکات مثبت زیادی دارد و درسهای زیادی می توان از آن آموخت. مثلا، روی رانندگی، بالا بردن دید، تعیین اهداف بعدی، هماهنگی و عکس العمل تاثیر دارد. برای همه چیز خوب است.»

دقت و عکس العمل را بالا می برد. وقتی از بین دو مانع عبور می کنید باید ببینید چراغ ها چه مسیری را به شما نشان می دهند و آن را دنبال کنید. مثل بازی بتک (batak) است. وقتی چراغی روشن می شود باید سریع آن را لمس کنید. برای بالا بردن دقت و هماهنگی خیلی خوب است. در حقیقت این نوع تمرین، بازی بتک خودروهاست و لذتبخش است.»

هم‌رسانی این مطلبنظرها

مطالب مرتبط

فرمول یک؛ همیلتون روند پیروز‌ی‌ در مسابقات فصل را از دومین گرند پری اتریش آغاز کرد

فرمول یک؛ همیلتون با فتح جایزه بزرگ بریتانیا رکوردی جدید برجای گذاشت

فرمول یک؛ گرند پری موناکو از نگاه قهرمان سابق جهان