صلح سبز، اسناد محرمانه تجارت آزاد اروپا و ایالات متحده را منتشر کرد

صلح سبز، اسناد محرمانه تجارت آزاد اروپا و ایالات متحده را منتشر کرد
Copyright 
نگارش از Euronews
هم‌رسانی این مطلبنظرها
هم‌رسانی این مطلبClose Button
لینک کپی پیست کد امبد ویدیو:Copy to clipboardCopied

سازمان صلح سبز روز دوشنبه شماری از اسناد محرمانه مذاکرات تجاری آزاد میان اروپا و آمریکا را منتشر کرد. این سازمان هلندی مدعی است که ایالات متحده، در

آگهی

سازمان صلح سبز روز دوشنبه شماری از اسناد محرمانه مذاکرات تجاری آزاد میان اروپا و آمریکا را منتشر کرد. این سازمان هلندی مدعی است که ایالات متحده، در جریان این مذاکرات بر اتحادیه اروپا فشار آورده تا مقررات محیطی و سلامت عمومی شهروندانش را تضعیف کند.

به گفته این سازمان غیردولتی، مذاکرات «شراکت در سرمایه و تجارت فراآتلانتیک» که به اختصار آن را «تی تی آی پی» می نامند، بر زندگی بیش از ۸۰۰ میلیون تن اثر می گذارد و سود شرکتهای بزرگ را بر سلامت مصرف کنندگان ترجیح می دهد.

سازمان صلح سبز که پیشتر اعلام کرده بود بیش از ۲۴۰ برگ از اسناد این مذاکرات را در اختیار دارد، همچنین شب گذشته تصاویر برگهایی از آن را روی دیوارهای پارلمان آلمان به نمایش درآورد.

مقامات بروکسل و واشنگتن که باور دارند این شراکت به شکوفایی اقتصادی هر دو طرف می انجامد از سال ۲۰۱۳ تلاش می کنند تا آن را به نتیجه برسانند اما اعتراضها به این مذاکرات با امضای تومارهای اینترنتی و همچنین حضور در خیابانها رو به افزایش است.

هم‌رسانی این مطلبنظرها

مطالب مرتبط

فعالان صلح سبز نشست سهامداران توتال را بر هم زدند

صلح سبز اسناد محرمانۀ طرح توافق تجاری میان قاره ای را افشا می کند

افزایش مخالفت با طرح تجارت آزاد میان اتحادیه اروپا و آمریکا