فعالان صلح سبز نشست سهامداران توتال را بر هم زدند

Greenpeace activists protest during Total's annual shareholders meeting
Greenpeace activists protest during Total's annual shareholders meeting   -  Copyright  Nastasia Froloff /Greenpeace/ANV-COP 21/Handout via REUTERS
نگارش از Euronews

طرفداران محیط زیست خواستار توقف حفاری‌های برزیل بودند؛ حفاری‌هایی که گفته می‌شود روی صخره‌های مرجانی منحصر بفردی در حال انجام است.

ده‌ها تن از فعالان دو سازمان غیردولتی طرفدار محیط زیست یعنی «صلح سبز» و «ANV-COP21» روز جمعه اول ژوئن در اعتراض به پروژه‌های حفاری شرکت نفت و گاز فرانسوی توتال در برزیل، نشست مجمع عمومی سهامداران توتال را در پاریس بر هم زدند.

هجوم فعالان محیط زیست مدت چهل دقیقه طول کشید و زمانی انجام شد که در محل برگزاری نشست و اطراف آن، تدابیر شدید امنیتی حاکم بود.

علاوه بر تجمع گسترده فعالان در خارج از ساختمان، شماری نیز وارد سالن محل برگزاری نشست شده و به روی سن رفتند و چهار تن از آنها خود را با کابل از سقف سالن آویزان کردند. آنها پلاکاردهایی را در دست داشتند که رویشان شعارهایی انتقادی عیله فعالیتهای توتال و تخریب محیط زیست نوشته شده بود.

اعتراض‌های اعضای صلح سبز در زمانی انجام شد که پاتریک پویانه، مدیر عامل توتال در حال سخنرانی بود؛ فعالیت‌های آنها در نهایت باعث شد که نشست مجمع عمومی توتال بطور موقت به حالت تعلیق درآید.

طرفداران محیط زیست خواستار توقف حفاری‌های برزیل بودند؛ حفاری‌هایی که گفته می‌شود روی صخره‌های مرجانی منحصر بفردی در حال انجام است.

پیش از این موسسۀ برزیلی «ایباما» فعال در زمینۀ تحقیقات زیست محیطی نیز از گروه توتال خواسته بود با توجه به تاثیرات منفی این حفاری‌ها بر طبیعت، در پروژه‌های خود تجدید نظر کند.

بیشتر بخوانید:

مطالب مرتبط

موضوع داغ

مطالب بیشتر درباره

گرمایش و تغییرات آب و هوایی