Eventsمناسبت هاپادکست ها
Loader
ما را پیدا کنید
آگهی

فعالان صلح سبز نشست سهامداران توتال را بر هم زدند

Greenpeace activists protest during Total's annual shareholders meeting
Greenpeace activists protest during Total's annual shareholders meeting Copyright Nastasia Froloff /Greenpeace/ANV-COP 21/Handout via REUTERS
Copyright Nastasia Froloff /Greenpeace/ANV-COP 21/Handout via REUTERS
نگارش از Euronews
تاریخ انتشار
هم‌رسانی این مطلبنظرها
هم‌رسانی این مطلبClose Button
لینک کپی پیست کد امبد ویدیو:Copy to clipboardCopied

طرفداران محیط زیست خواستار توقف حفاری‌های برزیل بودند؛ حفاری‌هایی که گفته می‌شود روی صخره‌های مرجانی منحصر بفردی در حال انجام است.

آگهی

ده‌ها تن از فعالان دو سازمان غیردولتی طرفدار محیط زیست یعنی «صلح سبز» و «ANV-COP21» روز جمعه اول ژوئن در اعتراض به پروژه‌های حفاری شرکت نفت و گاز فرانسوی توتال در برزیل، نشست مجمع عمومی سهامداران توتال را در پاریس بر هم زدند.

هجوم فعالان محیط زیست مدت چهل دقیقه طول کشید و زمانی انجام شد که در محل برگزاری نشست و اطراف آن، تدابیر شدید امنیتی حاکم بود.

علاوه بر تجمع گسترده فعالان در خارج از ساختمان، شماری نیز وارد سالن محل برگزاری نشست شده و به روی سن رفتند و چهار تن از آنها خود را با کابل از سقف سالن آویزان کردند. آنها پلاکاردهایی را در دست داشتند که رویشان شعارهایی انتقادی عیله فعالیتهای توتال و تخریب محیط زیست نوشته شده بود.

اعتراض‌های اعضای صلح سبز در زمانی انجام شد که پاتریک پویانه، مدیر عامل توتال در حال سخنرانی بود؛ فعالیت‌های آنها در نهایت باعث شد که نشست مجمع عمومی توتال بطور موقت به حالت تعلیق درآید.

طرفداران محیط زیست خواستار توقف حفاری‌های برزیل بودند؛ حفاری‌هایی که گفته می‌شود روی صخره‌های مرجانی منحصر بفردی در حال انجام است.

پیش از این موسسۀ برزیلی «ایباما» فعال در زمینۀ تحقیقات زیست محیطی نیز از گروه توتال خواسته بود با توجه به تاثیرات منفی این حفاری‌ها بر طبیعت، در پروژه‌های خود تجدید نظر کند.

بیشتر بخوانید:

هم‌رسانی این مطلبنظرها

مطالب مرتبط

آلبوم عکس از سبزترین شهر فرانسه

اعتراض کنشگران صلح سبز در ژنو

واکنش کمیسیون اروپا به افشاگری صلح سبز