Eventsمناسبت هاپادکست ها
Loader
ما را پیدا کنید
آگهی

خشکسالی شدید در زیمبابوه؛ ۴ میلیون نفر از گرسنگی رنج می برند

خشکسالی شدید در زیمبابوه؛ ۴ میلیون نفر از گرسنگی رنج می برند
Copyright 
نگارش از Euronews
تاریخ انتشار
هم‌رسانی این مطلبنظرها
هم‌رسانی این مطلبClose Button
لینک کپی پیست کد امبد ویدیو:Copy to clipboardCopied

زیمبابوه با شدیدترین نوع خشکسالی در دو دهه گذشته مواجه است. دولت این کشور با هشدار نسبت به این وضعیت می گوید که چهار میلیون نفر از گرسنگی رنج می

آگهی

زیمبابوه با شدیدترین نوع خشکسالی در دو دهه گذشته مواجه است. دولت این کشور با هشدار نسبت به این وضعیت می گوید که چهار میلیون نفر از گرسنگی رنج می برند. خشکسالی دو سال اخیر همراه با پدیده ال نینو (الگوی آب و هوایی پیچیده ای که ناشی از تغییر دمای اقیانوس آرام در مناطق استوایی است) باعث کمبود شدید آب شده است، بطوری که زنان باید برای دسترسی به آب مسیرهایی طولانی را طی کنند.

مولین یکی از ساکنان موینیزی در جنوب زیمبابوه می گوید: «فاصله ای که برای دسترسی به آب باید طی کنیم زیاد است. گاهی وقت ها نوزادانمان را به پشت مان می بندیم و با خودمان می بریم. من ناچارم بعضی اوقات نوزاد سه ماه ام را در خانه بگذارم. ببینید چقدر کثیف شده ام. مشکل آب، مشکلی بزرگی است.»

جنوب زیمبابوه بیش از مناطق دیگر از خشکسالی آسیب دیده و گرسنگی شدید به کودکان، بیشتر از دیگران ضربه زده است. دولت می گوید ۳۳ هزار کودک برای دسترسی به مراقبت های بهداشتی مشکل دارند.

سولوین درباره بیماری دختر کوچکش می گوید: «وقتی دخترم برای اولین بار بیمار شد، درد معده داشت اما بعد پاهایش شروع به متورم شدن کرد و من او را به بیمارستان بردم.»

معاون رئیس جمهوری زیمبابوره از نیاز به ۱.۵ میلیارد دلار برای واردات اضطراری مواد غذایی سخن گفته است. با این حال مشکل، تنها تامین غذا برای مردم نیست، با خشکسالی گسترده و نبود مراتع، مردم گاوهایی از دست می دهند که تنها منبع تامین غذایشان به شمار می روند.

اقتصاد زیمبابوه به شدت به کشاورزی وابسته است بطوری که ۳۰ درصد درآمد صادراتی کشور ناشی از محصولات کشاورزی است و کشاورزی ۱۹ درصد تولید ناخالص داخلی این کشور را تشکیل می دهد.

حدود ۷۰ درصد جمعیت این کشور ۱۴ میلیون نفری به کشاورزی و صنایع مرتبط به آن وابسته هستند.

هم‌رسانی این مطلبنظرها

مطالب مرتبط

پایتخت تشنه و گرما‌زده؛ وزیر نیرو: آب تمام نقاط تهران وصل است

انرژی زمین‌گرمایشی؛ اروپا چگونه از سفره‌های آبی زیرزمینی گرما تولید می‌کند؟

خشکسالی در فرانسه؛ اکنون می‌توان عرض رودخانۀ «لوآر» را پیاده طی کرد