افسر سابق نازیها از قربانیان آشویتس عذرخواهی کرد

افسر سابق نازیها از قربانیان آشویتس عذرخواهی کرد
نگارش از Euronews
هم‌رسانی این مطلبنظرها
هم‌رسانی این مطلبClose Button
لینک کپی پیست کد امبد ویدیو:Copy to clipboardCopied

یکی از افسران اردوگاه آشویتس در زمان جنگ جهانی دوم از قربانیان اعمال نازیها عذرخواهی کرد. رینولد هانینگ در دادگاهی در آلمان گفت که نسبت به اقداماتی

آگهی

یکی از افسران اردوگاه آشویتس در زمان جنگ جهانی دوم از قربانیان اعمال نازیها عذرخواهی کرد. رینولد هانینگ در دادگاهی در آلمان گفت که نسبت به اقداماتی که انجام داده است، احساس شرم می کند. آقای هانینگ به مشارکت در قتل دست کم ۱۷۰ هزار نفر در اردوگاه آشویتس متهم است. او از سال ۱۹۴۲ میلادی به مدت دو سال یکی از نگهبانان نیروهای نازی بود.

او اتهام مشارکت در قتل را رد کرده است اما پذیرفته است که با وجود این که می دانست روانه اردوگاه می شود، تلاش نکرد که این اتفاق رخ ندهد.

شماری از بازماندگان اردوگاه آشویتس در جلسه دادگاه حضور داشتند.

یکی از آنها لئون شوارزبوم ۹۵ ساله است می گوید: «من خشمگین نیستم، واقعا خشمگین نیستم. نمی خواهم که او به زندان برود اما می خواهم که بیشتر به نسل جوان توضیح بدهد. به نسلی که رشد پیدا می کند و می تواند از واقعیتهای رخ داده در آشویتس بیاموزد.»

حکم دادگاه تا حدود یک ماه دیگر اعلام می شود.

بیش از یک میلیون نفر در اردوگاه آشویتس که یکی از اردوگاه های موسوم به «اردوگاه مرگ» بود کشته شدند که اکثر آنها یهودی بودند. اردوگاه آشویتس در کشور لهستان است که در آن زمان تحت حاکمیت نازیها بود.

هم‌رسانی این مطلبنظرها

مطالب مرتبط

سلام به سبک نازی‌ها از سوی شرکت‌کنندگان در جشن آبجوخوری آلمان جنجال‌آفرین شد

ماندگارترین معماهای هیتلر؛ کاربران اینترنتی معتقدند پناهگاه نازی‌های آلمان را در قطب جنوب پیدا کردند

آغاز عملیات تغییر کاربری خانه زادگاه آدولف هیتلر به پاسگاه پلیس