Eventsمناسبت هاپادکست ها
Loader
ما را پیدا کنید
آگهی

تاکید آلمان بر بسته ماندن «مسیر بالکان» برای مهاجران

تاکید آلمان بر بسته ماندن «مسیر بالکان» برای مهاجران
Copyright 
نگارش از Euronews
تاریخ انتشار
هم‌رسانی این مطلبنظرها
هم‌رسانی این مطلبClose Button
لینک کپی پیست کد امبد ویدیو:Copy to clipboardCopied

در حالی که همچنان هزاران نفر در مرز یونان منتظرند که با ورود به جمهوری مقدونیه یوگسلاوی سابق یک قدم به مرکز اروپا نزدیکتر شوند، وزیر کشور آلمان هشدار

آگهی

در حالی که همچنان هزاران نفر در مرز یونان منتظرند که با ورود به جمهوری مقدونیه یوگسلاوی سابق یک قدم به مرکز اروپا نزدیکتر شوند، وزیر کشور آلمان هشدار داد که چنین اتفاقی نباید رخ دهد.

در عین حال آلمان نگران استفاده مهاجران از مسیرهای موسوم به «مسیرهای جایگزین» است. توماس دو مایزیر، وزیر کشور آلمان گفت: «من قبلا هم در وین گفته بودم که مسیر بالکان دیگر به گذشته تعلق داردو نباید به مسیری تبدیل شود که موج مهاجران از آن برای ورود به آلمان، اتریش و مرکز اروپا استفاده کنند.»

با نزدیک شدن فصل تابستان و بهتر شدن شرایط آب و هوایی در اروپا، احتمال می رود افراد بیشتری از خاورمیانه بخصوص از کشورهای درگیر جنگ، عراق و سوریه، برای ورود غیرقانونی به اروپا تلاش کنند.

چند روز پس از تصمیم جنجالی اتریش مبنی بر احتمال برقراری کنترل مرزی در مرز آلپ بین اتریش و ایتالیا، وولفگانگ سوبوتکا، وزیر کشور اتریش درباره این مساله توضیح داد. او گفت: «شما شاهد هیچ حفاظ واقعی نخواهید بود. ما فقط می خواهیم از این طریق به افرادی که شمار آنها بین دویست هزار و یک میلیون نفر است و در لیبی منتظر حرکت به سمت شمال هستند این پیغام را بدهیم که آماده بستن فوری مرز هستیم.»

مساله ساختن حفاظ مرزی، تنش دیپلماتیک بین اتریش و ایتالیا ایجاد کرده است.

با بسته شدن مسیر بالکان به روی پناهجویان، این نگرانی ایجاد شده است که آنها از مسیر دریای مدیترانه تلاش کنند خود را به ایتالیا برسانند و از آنجا وارد مقصد نهایی خود بشوند. برای بسیاری از پناهجویان، کشورهایی مثل ایتالیا، مجارستان و اتریش کشورهای اصطلاحا ترانزیت هستند و هدف نهایی آنها کشورهایی مانند آلمان، سوئد و بریتانیا است.

هم‌رسانی این مطلبنظرها

مطالب مرتبط

ساخت دیوار کنارجاده ای در کاله فرانسه، برای مقابله با مهاجران

انتقاد بان کی مون از ساخت حفاظ مرزی بین اتریش و ایتالیا

ایتالیایی ها به تصمیم دولت اتریش اعتراض کردند