ایتالیایی ها به تصمیم دولت اتریش اعتراض کردند

ایتالیایی ها به تصمیم دولت اتریش اعتراض کردند
Copyright 
نگارش از Euronews
هم‌رسانی این مطلبنظرها
هم‌رسانی این مطلبClose Button
لینک کپی پیست کد امبد ویدیو:Copy to clipboardCopied

صدها نفر از شهروندان ایتالیایی روز یکشنبه با تجمع در منطقۀ مرزی «برنر» به تصمیم دولت اتریش برای اجرای سیاست های کنترل مرزهای این کشور اعتراض کردند

آگهی

صدها نفر از شهروندان ایتالیایی روز یکشنبه با تجمع در منطقۀ مرزی «برنر» به تصمیم دولت اتریش برای اجرای سیاست های کنترل مرزهای این کشور اعتراض کردند. تعدادی از چهره های سیاسی احزاب چپ ایتالیا نیز در این تجمع شرکت کرده بودند.

این معترضان که به نشانۀ همدردی با مهاجران جلیقه های نجات نارنجی به تن کرده بودند و در حالیکه شعار «نه به مرز، نه به اخراج» سرمی دادند، تصمیم دولت اتریش را برای کنترل مرزهای مشترک با ایتالیا به منظور جلوگیری از ورود مهاجران غیرانسانی دانستند.

پلیس اتریش برای جلوگیری از پیشروی معترضان خشمگین ایتالیایی از گاز اشک آور استفاده کرده و یک نفر را نیز دستگیر کرده است. پلیس مرزی اتریش می گوید این فرد را پس از ساعاتی آزاد کرده است.

روز سوم آوریل نیز تظاهرات مشابهی در منطقۀ مرزی برنر صورت گرفته بود که منجر به مجروح شدن دو پلیس اتریشی شد.

وین می گوید رم هیچ تلاشی برای جلوگیری از عزیمت پناهجویانی که از ایتالیا عازم اتریش می شوند، نکرده است و به همین منظور این کشور در صورت ادامۀ سفر مهاجران، سیاست های کنترل ورود و خروج از مرزهای مشترک خود با ایتالیا را از سر می گیرد.

به گفتۀ دولت اتریش، در صورت هیچ گونه اقدام پیشگیرانه از سوی ایتالیا برای ممانعت از عبور مهاجران از این کشور، کنترل منطقۀ مرزی برنر از روز اول ژوئن آغاز خواهد شد. ایتالیا می گوید این اقدام اتریش مخالف اصل تردد آزادانه در اتحادیۀ اروپا بر اساس پیمان شنگن است.

منطقۀ مرزی برنر یکی از مهمترین نقاط مرزی میان دو کشور برای حمل و نقل محصولات تجاری و کشاورزی است و در صورت اجرای سیاست های کنترل مرزی، تردد کامیون ها با کندی صورت خواهد گرفت.

هم‌رسانی این مطلبنظرها

مطالب مرتبط

یک رستوران ایتالیایی به مشتریانش در قبال غذا خوردن بدون داشتن تلفن همراه، یک بطری شراب هدیه می‌دهد

کشف دیوارنگاره‌های دست‌نخورده در ایتالیا؛ تالاری شگفت‌انگیز که روایت‌گر نبرد تروا و اساطیر یونان است

انفجار در نیروگاه برق ایتالیا؛ غواصان بدنبال قربانیان می‌گردند