Eventsمناسبت ها
Loader

Find Us

FlipboardInstagramLinkedinTelegram
Apple storeGoogle Play store
آگهی

ساخت دیوار کنارجاده ای در کاله فرانسه، برای مقابله با مهاجران

ساخت دیوار کنارجاده ای در کاله فرانسه، برای مقابله با مهاجران
Copyright 
نگارش از Euronews
هم‌رسانی این مطلبنظرها
هم‌رسانی این مطلبClose Button
لینک کپی پیست کد امبد ویدیو:Copy to clipboardCopied

تلاشهای فراوان دولت فرانسه برای متفرق کردن پناهجویانی که مدتهاست در بندر کاله مستقر شده اند، تا کنون با موفقیت کامل همراه نبوده است. هنوز بسیاری از

آگهی

تلاشهای فراوان دولت فرانسه برای متفرق کردن پناهجویانی که مدتهاست در بندر کاله مستقر شده اند، تا کنون با موفقیت کامل همراه نبوده است. هنوز بسیاری از پناهجویان تلاش می کنند با وجود مشکلات زیادی که با آن روبرو هستند، به هر طریق ممکن در این منطقه بمانند تا راهی برای عبور از کانال مانش و رسیدن به بریتانیا پیدا کنند.

تعقیب و گریز نیروهای پلیس و پناهجویان، تبدیل به صحنه ای آشنا در تاریکی شب شده است.

شماری از این مهاجران با قطع کردن درختان در جاده، مانع عبور کامیونهایی می شوند که می خواهند وارد کانال مانش شوند. آنها قصد دارند با متوقف کردن کامیونها، و هنگامی که راننده متوجه نمی شود، از فرصت استفاده کنند و وارد قسمت بار کامیون شوند و به این طریق به بریتانیا برسند.

بریتانیا به دنبال ساختن دیوارهایی در مسیر تونل مانش است تا مانع مهاجرانی شود که از این طریق وارد کامیونها می شوند. این اقدام حدود هشت میلیون هزینه در بر دارد.

ونسان برتون، یکی از مقامهای منطقه کاله می گوید: «ما قصد داریم که حفاظهای کنار جاده را بیشتر کنیم. تا کنون حدود سیصد متر از این حفاظها ساخته شده اند و در منطقه جنوب ما در فکر ساختن یک دیوار هستیم.»

بعضی از مهاجران هم در قسمت بار قطارهایی که راهی بریتانیا هستند مخفی می شوند.

حدود دو ماه قبل دادگاهی در فرانسه با صدور حکمی از طرح دولت مبنی بر برچیدن اردوگاه پناهجویان در کاله حمایت کرد. بلافاصله کار تخریب خانه های موقت ساخته شده در منطقه موسوم به «جنگل» آغاز شد. اعتراضهای نهادهای حقوق بشری و ساکنان این منطقه نتوانست مانع کار مقامهای مسئول بشود.

زمانی که عملیات تخریب خانه ها در این منطقه آغاز شد، شمار افراد حاضر در آن بین ۳۷۰۰ و ۵۵۰۰ نفر تخمین زده شده بود.

هم‌رسانی این مطلبنظرها

مطالب مرتبط

برچیدن و تخلیه کمپ مهاجران در کاله فرانسه

دادگاه فرانسه حکم به تخلیه پناهجویان کاله داد

بحران ناتمام مهاجرت غیرقانونی در کاله