Eventsمناسبت هاپادکست ها
Loader
ما را پیدا کنید
آگهی

تعطیلات اجباری در ونزوئلا برای صرفه جویی در مصرف برق

تعطیلات اجباری در ونزوئلا برای صرفه جویی در مصرف برق
Copyright 
نگارش از Euronews
تاریخ انتشار
هم‌رسانی این مطلبنظرها
هم‌رسانی این مطلبClose Button
لینک کپی پیست کد امبد ویدیو:Copy to clipboardCopied

نیکلاس مادورو، رئیس جمهوری ونزوئلا برای کمک به جلوگیری از بحران انرژی در این کشور مرخصی سه روزه برای کارمندان بخش عمومی ونزوئلا در نظر گرفت. این

آگهی

نیکلاس مادورو، رئیس جمهوری ونزوئلا برای کمک به جلوگیری از بحران انرژی در این کشور مرخصی سه روزه برای کارمندان بخش عمومی ونزوئلا در نظر گرفت. این مرخصی سه روزه که به دنبال آن تعطیلات عید پاک است، در مجموع یک تعطیلی یک هفته ای را در این کشور فراهم می کند.

این اقدام دولت سوسیالیست ونزوئلا در پی آن صورت گرفت که وزیر انرژی این کشور نسبت به کاهش سطح آب در بزرگترین سد ونزوئلا هشدار داده بود.

آقای مادورو پیش تر در سخنانی برای مقابله با جیره بندی برق از زنان این کشور خواسته بود تا موهای خود را در هوای آزاد خشک کنند و از سشوار استفاده نکنند.

همزمان، گروههای مخالف دولت به جمع آوری امضا برای برپایی همه پرسی با هدف کناره گیری نیکلاس مادورو از قدرت اقدام کرده اند.

خسوس تورآلبا، رهبر ائتلاف مخالفان می گوید: «ما خواهان تغییر دولت هستیم . مردم ونزوئلا می خواهند این خواسته آنها در آرامش و صلح صورت گیرد. گام اول جمع آوری ۱۹۵ هزار امضاء در این فرم است که یک درصد از امضای مورد نیاز می شود و پس از آن اجازه خواهیم یافت تا ۲۰ درصد امضای مورد نیاز را برای برکناری او جمع آوری کنیم که ۴ میلیون امضا می شود و البته مطمئن هستیم در این دور به این هدف می رسیم.»

ونزوئلا در حال حاضر با بحران شدید خشکسالی مواجه است. علاوه بر آن تورم و دیگر مشکلات داخلی این کشور و نیز تصمیم دولت به ایجاد تعطیلات اجباری و کاهش روزهای کاری هفته انتقاد اپوزیسیون را در پی داشته است.

گروههای مخالف معتقدند که دولت سوسیالیست ونزوئلا به رهبری نیکلاس مادورو در ساخت، گسترش و نگهداری زیربناهای تولید انرژی در ونزوئلا ناتوان است.

دولت آقای مادورو در انتخابات ماه دسامبر اکثر کرسی های مجلس را به اپوزیسیون واگذار کرد اما دوره ی ریاست جمهوری او سال ۲۰۱۹ میلادی به پایان می رسد.

هم‌رسانی این مطلبنظرها

مطالب مرتبط

موج انتقادات از قطع گسترده برق در شهرهای ایران

«انقلابی‌های گرسنه» در انتخابات ونزوئلا؛ مسبب تحریم‌های آمریکاست یا سیاست‌های چاوز و مادورو؟

مادورو با طرح مذاکره مستقیم ونزوئلا و آمریکا موافقت کرد