تظاهرات ده ها هزار نفر در هانوفر در آستانه سفر اوباما به آلمان

تظاهرات ده ها هزار نفر در هانوفر در آستانه سفر اوباما به آلمان
Copyright 
نگارش از Euronews
هم‌رسانی این مطلبنظرها
هم‌رسانی این مطلبClose Button
لینک کپی پیست کد امبد ویدیو:Copy to clipboardCopied

در آستانه سفر باراک اوباما رئیس جمهوری آمریکا به آلمان، ده ها هزار نفر روز شنبه در شهر هانوفر در اعتراض به طرح «پیمان تجارت آزاد میان اروپا و آمریکا»

آگهی

در آستانه سفر باراک اوباما رئیس جمهوری آمریکا به آلمان، ده ها هزار نفر روز شنبه در شهر هانوفر در اعتراض به طرح «پیمان تجارت آزاد میان اروپا و آمریکا» (تی.تی.آی.پی) تظاهرات کردند.

آنها که از شهرهای مختلف و در پاسخ به فراخوان سازمان های مدافع حقوق مصرف کنندگان، انجمن های حامی محیط زیست و سندیکاها خود را به این تجمع اعتراضی رسانده بودند این پیمان را در تضاد با ارزش های مترقی و دموکراتیک اروپا می دانند.

استفان که از شهر کایزرسلاوترن به این تظاهرات پیوسته گفت:«توافق های یکجانبه به نفع شرکت ها و لابی های بزرگ است و مردم عادی و قواعد زندگی آنها را کنار می زند و آنها را به ابزاری برای پیشبرد منافع شرکت های بزرگ تبدیل می کند.»

ابرهارد کورشینگ از مونستر هم افزود: «من همیشه فعالانه مخالف این پیمان بودم چون اساسا موجب از دست رفتن دموکراسی می شود و باید به مبارزه با آن ادامه داد.»

در مقابل طرفداران این پیمان کاهش تعرفه های گمرکی و هماهنگ شدن قوانین دو جانبه را موجب افزایش کسب و کار در دوره بی ثباتی اقتصادی ارزیابی می کنند.

باراک اوباما، رئیس جمهوری آمریکا پس از دیدار از بریتانیا امروز (یکشنبه) وارد آلمان می شود. گفته می شود در دیدار او با آنگلا مرکل، صدراعظم آلمان، طرفین در مورد این پیمان تجاری بحث برانگیز گفت و گو می کنند.

هم‌رسانی این مطلبنظرها

مطالب مرتبط

اعتراض مردم آلمان به پیمان تجاری دو سوی اقیانوس اطلس در آستانه سفر باراک اوباما

مذاکرات مربوط به قرارداد جدید تجارت آزاد بین اتحادیه اروپا و آمریکا از سر گرفته شده است

چرا کشاورزان آلمانی دست به اعتراضات گسترده زده‌اند؟