تقدیر باراک اوباما از موضع آنگلا مرکل در مواجهه با بحران مهاجرت

تقدیر باراک اوباما از موضع آنگلا مرکل در مواجهه با بحران مهاجرت
نگارش از Euronews

باراک اوباما، رئیس جمهوری ایالات متحده آمریکا در جریان سفر به آلمان، یک بار دیگر از تلاشهای آنگلا مرکل برای پذیرش بیش از یک میلیون مهاجر در سال گذشته

باراک اوباما، رئیس جمهوری ایالات متحده آمریکا در جریان سفر به آلمان، یک بار دیگر از تلاشهای آنگلا مرکل برای پذیرش بیش از یک میلیون مهاجر در سال گذشته میلادی که عمدتا پناهجویان سوری بودند، قدردانی کرد.

آنگلا مرکل، صدر اعظم آلمان که روز یکشنبه در شهر هانوفر میزبان آقای اوباما بود، طی یک نشست خبری گفت: «بسیار خوشحالم که در چنین زمان آشفته ای، امروز، ما یک بار دیگر این فرصت را داشتیم تا درباره طیف گسترده ای از مسائل مهم بین المللی گفتگو کنیم. به ویژه درباره مبارزه با تروریسم، مقابله با علل ریشه ای آن، روند صلح و درباره موضوعات مربوط به مهاجرت.»

آقای اوباما نیز یادآور شد: «آنچه در اروپا در زمینه پذیرش مهاجران در حال وقوع است، نشان داد که آنگلا مرکل در سمت درست تاریخ ایستاده است. فکر می کنم او مظهر اصول اساسی است که به جای اینکه مردم را از هم دور کند، دور هم جمع می کند. به همین دلیل به او و به مردم آلمان افتخار می کنم.»

از دیگر موضوعات مهم مورد بحث در جریان این سفر، پیمان تجاری دو سوی اقیانوس اطلس موسوم به «تی تی آی پی» است؛ موضوعی که همچنان مخالفان بسیاری در میان مردم کشورهای عضو اتحادیه اروپا دارد.

قرار است روز دوشنبه سران کشورهای فرانسه، ایتالیا و بریتانیا به رهبران دو کشور آمریکا و آلمان پیوسته و به گفتگو درباره نقاط مورد اختلاف در این پیمان بپردازند.

مطالب مرتبط