Eventsمناسبت هاپادکست ها
Loader
ما را پیدا کنید
آگهی

تلفات انسانی و خسارات اقتصادی زلزله کوماموتو برای ژاپن

تلفات انسانی و خسارات اقتصادی زلزله کوماموتو برای ژاپن
Copyright 
نگارش از مسعود سالاری
تاریخ انتشار
هم‌رسانی این مطلبنظرها
هم‌رسانی این مطلبClose Button
لینک کپی پیست کد امبد ویدیو:Copy to clipboardCopied

جستجو برای نجات بازماندگان احتمالی دو زلزله اخیر در ژاپن ادامه دارد و نزدیک به ۳۰ هزار نیروی امدادی، ازجمله نیروهای ارتش در عملیات نجات و امدادرسانی

آگهی

جستجو برای نجات بازماندگان احتمالی دو زلزله اخیر در ژاپن ادامه دارد و نزدیک به ۳۰ هزار نیروی امدادی، ازجمله نیروهای ارتش در عملیات نجات و امدادرسانی در مناطق آسیب دیده شرکت دارند. شمار جانباختگان دو زلزله مهیب که روزهای جمعه و شنبه در کوماموتو در جنوب غربی ژاپن روی داد تا کنون به ۴۲ نفر رسیده است. صدها نفر در این دو زلزله زخمی شده اند و از سرنوشت بسیاری دیگر از ساکنان منطقه نیز اطلاعی در دست نیست. در حدود ۱۱۰ هزار نفر از زلزله زدگان نیز در پناهگاه های موقت اسکان یافته اند.

نخستین محموله کمک های آمریکا برای زلزله زدگان ژاپنی نیز روز دوشنبه به وسیله یک فروند بالگرد آسپری از پایگاه نظامی این کشور در اوکیناوا وارد مینامی آسو واقع در جنوب ژاپن شد.

از سوی دیگر اقتصاد ژاپن از اثرات مخرب زلزله برکنار نمانده است. شرکت خودروسازی تویوتا به دلیل عدم توانایی در تأمین قطعات، تولید سه کارخانه خود در جزیره زلزله زده کیوشو را متوقف کرده است. کاهش تولید شرکت های سونی، هوندا و بریجستون و نیز افت ۳.۴ درصدی شاخص بورس توکیو از پس لرزه های این زلزله در اقتصاد ژاپن بوده است.

قصر باستانی کوماموتو بر اثر زلزله آسیب جدی دیده و صنعت گردشگری ژاپن به طور کلی دچار افت قابل توجهی شده است.

هم‌رسانی این مطلبنظرها

مطالب مرتبط

ادامه عملیات امداد در پی زمین لرزه در جنوب غربی ژاپن

شهرداری توکیو برای افزایش نرخ زاد و ولد اپلیکیشن دوستیابی راه‌اندازی می‌کند

پیام‌آوران صلح؛ درختانی که از بمب اتمی در هیروشیما جان سالم به در بردند