Eventsمناسبت هاپادکست ها
Loader
ما را پیدا کنید
آگهی

حامیان خشمگین دیلما روسف اقدام پارلمان برزیل را فاشیستی خواندند

حامیان خشمگین دیلما روسف اقدام پارلمان برزیل را فاشیستی خواندند
Copyright 
نگارش از Euronews
تاریخ انتشار
هم‌رسانی این مطلبنظرها
هم‌رسانی این مطلبClose Button
لینک کپی پیست کد امبد ویدیو:Copy to clipboardCopied

حامیان خشمگین دیلما روسف رئیس جمهوری برزیل با فاشیستی خواندن رای موافق پارلمان این کشور به استیضاح رئیس جمهوری، به این اقدام اعتراض کردند. ماریا د

آگهی

حامیان خشمگین دیلما روسف رئیس جمهوری برزیل با فاشیستی خواندن رای موافق پارلمان این کشور به استیضاح رئیس جمهوری، به این اقدام اعتراض کردند.

ماریا د ژزو لیما، یکی از مخالفان استیضاح می گوید: «کنگره فاشیست می خواهد یک کودتا را بر دموکراسی برزیل تحمیل کند. اما آنها موفق نخواهند شد. ما مقاومت خواهیم کرد و برای دموکراسی مبارزه می کنیم. ما با قدرت به مبارزه مان در تمام نقاط کشور ادامه می دهیم.»

پارلمان برزیل روز یکشنبه با ۳۶۷ رای موافق به استیضاح دیلما روسف رئیس جمهوری رای داد. اقدامی که سنای این کشور ماه آینده باید آنرا تایید یا رد کند.

حامیان دیلما روسف اقدام مخالفان برای برکناری وی را نوعی کودتا و اقدامی ضد دموکراتیک ارزیابی می کنند.

ساندرو ارگویرا یکی دیگر از حامیان دولت می گوید: «هیچ کس در اینجا نمی خواهد از مقاومت دست بکشد. ما عقب نمی کشیم. در هر شرایطی و به هر روشی که لازم باشد مبارزه ادامه دارد. با تلاش ما، تغییر و بهبود شرایط در برزیل ادامه خواهد یافت.»

به گزارش پلیس، تعداد حامیان استیضاح دیلما روسف که شب گذشته در پایتخت تجمع کردند حدود ۵۳ هزار نفر و مخالفان استیضاح وی ۲۶ هزار نفر برآورد شده است.

هم‌رسانی این مطلبنظرها

مطالب مرتبط

بحران سیاسی در برزیل؛ رای مثبت پارلمان به استیضاح دیلما روسف

رای نمایندگان به برکناری دیلما روسف و پایکوبی مردم برزیل

مجلس نمایندگان برزیل رسما خواستار استیضاح رئیس جمهوری شد