پنج قدرت اقتصادی اروپا برای مبارزه با فرار مالیاتی هم پیمان شدند

پنج قدرت اقتصادی اروپا برای مبارزه با فرار مالیاتی هم پیمان شدند
نگارش از مسعود سالاری
هم‌رسانی این مطلبنظرها
هم‌رسانی این مطلبClose Button
لینک کپی پیست کد امبد ویدیو:Copy to clipboardCopied

«گروه ۵» شامل آلمان، فرانسه، بریتانیا، ایتالیا و اسپانیا مصمم است که بیش از پیش با پولشویی و فرار مالیاتی در قالب شرکت های صوری و مخفی مبارزه کند

آگهی

«گروه ۵» شامل آلمان، فرانسه، بریتانیا، ایتالیا و اسپانیا مصمم است که بیش از پیش با پولشویی و فرار مالیاتی در قالب شرکت های صوری و مخفی مبارزه کند. وزرای دارایی پنج کشور بزرگ اروپا این موضوع را پنج شنبه شب در جریان یک نشست خبری در واشنگتن اعلام کردند.

جورج آزبُرن، وزیر دارایی بریتانیا گفت: «امروز ضربه دیگری به کسانی وارد شد که می خواهند به طور غیرقانونی از پرداخت مالیات بگریزند و ثروت خود را در نقاط کور نظام مالیاتی پنهان کنند. بریتانیا با شرکای بزرگ خود در اروپا می کوشد تا مالکان اصلی این شرکت های صوری و مرموز را که از اعتمادها برای فرار مالیاتی، پولشویی و فساد سوء استفاده کرده اند، شناسایی کند.»

در این نشست هم چنین اعلام شد که دولت پاناما استانداردهای جهانی برای گزارش های مالیاتی را پذیرفته است. خوزه آنخل گوریا، دبیر کل سازمان همکاری و توسعه اقتصادی در این زمینه گفت: «اگر آنها این کار را به طور کامل انجام دهند، خبر خوبی است و ما باید از آن استقبال کنیم، زیرا تسکینی برای آن درد خواهد بود.»

اشاره او به فرارهای مالیاتی و پولشویی های بزرگ در سطح جهانی است که از طریق شرکت پانامایی موساک فونسکا انجام می شد و اخیرا جزئیات زیادی از آن در پرونده موسوم به «اوراق پاناما» فاش شد.

هم‌رسانی این مطلبنظرها

مطالب مرتبط

افشاگری اسناد پاناما وزیر صنعت اسپانیا را به استعفا واداشت

پارلمان اروپا در مورد نحوه برخورد با افشاگران تصمیم می گیرد

زمین‌لرزه در بازار ارزهای دیجیتال؛ مدیرعامل بایننس بزرگترین صرافی رمزارز جهان استعفا کرد