اسناد پاناما؛ سرگئی رولدوگین می گوید هر آنچه بدست آورده را صرف موسیقی روسیه کرده

اسناد پاناما؛ سرگئی رولدوگین می گوید هر آنچه بدست آورده را صرف موسیقی روسیه کرده
نگارش از Euronews
هم‌رسانی این مطلبنظرها
هم‌رسانی این مطلبClose Button
لینک کپی پیست کد امبد ویدیو:Copy to clipboardCopied

افشاگری اسناد پاناما دامن سرگئی رولدوگین، نوازنده حرفه ای ویولن سل و از نزدیکان رئیس جمهوری روسیه را هم گرفت. او مالک دو شرکت و از سهامداران بانک

آگهی

افشاگری اسناد پاناما دامن سرگئی رولدوگین، نوازنده حرفه ای ویولن سل و از نزدیکان رئیس جمهوری روسیه را هم گرفت. او مالک دو شرکت و از سهامداران بانک روسیه محسوب می شود.

ولادیمیر پوتین در دفاع از سرگئی رولدوگین گفت: « وی در میان هنرمندان روسیه جایگاه والایی دارد و تقریبا تمام پول هایی را که به دست آورده صرف موسیقی و پرورش استعدادهای جوانان روس کرده است. خرید آلات موسیقی از خارج از کشور و انتقال آنها به روسیه از آن جمله اند. او همچنین در راستای ارتقا فرهنگ روسیه در خارج از کشور کنسرت هایی برگزار کرده است.»

سرگئی رولدوگین در واکنش به اتهامات مطرح در زمینه پولشویی گفت: «من برای حوزه موسیقی درخواست پول کردم چون همه چیز گران است. آلات موسیقی گران است، استادانی که مشاوره خوب می دهند گران اند. من هم بدنبال بهترین ها بودم؛ بهترین آلات موسیقی، بهترین استادان و بهترین سالن ها برای جوانان و موسیقی کشور.»

در میان اسناد محرمانه شرکت حقوقی موساک فونسکا در پاناما نام ولادیمیر پوتین دیده نمی شود. مسکو رسوایی حاضر را توطئه ایالات متحده آمریکا می داند که بدنبال تضعیف روسیه است.

هم‌رسانی این مطلبنظرها

مطالب مرتبط

از زمین‌خواری تا درآمد ماهانه میلیاردی از هتل؛ از فساد مالی منتسب به کاظم صدیقی چه می‌دانیم؟

دادگاه نیویورک ترامپ را در پرونده تخلف مالی ۳۶۴ میلیون دلار جریمه کرد

دور تازه اعتصاب‌ها در آلمان؛ کشاورزان بزرگراه‌ها را بستند و قطارها هم برای توقف آماده می‌شوند