نخست وزیر بریتانیا: می بایست امور مالی ام را بهتر مدیریت می کردم

نخست وزیر بریتانیا: می بایست امور مالی ام را بهتر مدیریت می کردم
Copyright 
نگارش از Euronews
هم‌رسانی این مطلبنظرها
هم‌رسانی این مطلبClose Button
لینک کپی پیست کد امبد ویدیو:Copy to clipboardCopied

دیوید کامرون، نخست وزیر بریتانیا می گوید که در ارتباط با اوراق پاناما می بایست امور مالی اش را بهتر مدیریت می کرد. افشاگری اوراق پاناما دامن بسیاری

آگهی

دیوید کامرون، نخست وزیر بریتانیا می گوید که در ارتباط با اوراق پاناما می بایست امور مالی اش را بهتر مدیریت می کرد.

افشاگری اوراق پاناما دامن بسیاری از رهبران سیاسی و اطرافیانشان را گرفته از جمله نخست وزیر بریتانیا که گفته می شود پدرش برای فرار از مالیات اقدام به ایجاد یک شرکت هولدینگ در پاناما کرده بود.

با نزدیک شدن به انتخابات محلی در انگلستان، نخست وزیر بریتانیا نگران از دست رفتن وجهه و اعتبار حزب مخافظه کار است. او روز شنبه گفت: «هفته فوق العاده ای نبود. می دانم که می بایست و می توانستم این موضوع را بهتر مدیریت کنم. از شماره ۱۰ داونینگ (دفتر نخست وزیری) و مشاورانم انتقاد نکنید. من را سرزنش کنید این خطا از من سر زده و از آن درس گرفته ام.»

افزایش فشارها بر نخست وزیر بریتانیا طی هفته گذشته، او را واداشت تا جزئیات بیشتری از وضعیت مالی خود و اعضای خانواده اش آشکار کند. دیوید کامرون دو روز پیش اعلام کرد که او و همسرش در یک صندوق سرمایه گذاری (شرکت هلدینگ بلیرمور) که پدرش در پاناما تاسیس کرده بود، سهام داشتند اما آن را در سال ۲۰۱۰ و قبل از نخست وزیری به قیمت ۳۰ هزار پوند فروخته اند و تمام مالیات های مرتبط با سود حاصل از آن را هم پرداخته اند.

همزمان صدها نفر در اعتراض به نخست وزیر خواستار کناره گیری وی از قدرت شدند. جرمی کوربین، رهبر حزب کارگر در انتقاد از دیوید کامرون گفته که او «مردم را فریب داده» و اعتماد مردم بریتانیا از نخست وزیر سلب شده است.

هم‌رسانی این مطلبنظرها

مطالب مرتبط

نگاهی به رسوایی فرار مالیاتی نخست وزیر بریتانیا

مجله هفتگی اروپا؛ اوراق پاناما

واکنش نخست وزیر بریتانیا به شرکت پانامایی پدرش