Eventsمناسبت هاپادکست ها
Loader
ما را پیدا کنید
آگهی

اعتراض پناهجویان و حامیان حقوق بشر در آتن: مرزها را باز کنید

اعتراض پناهجویان و حامیان حقوق بشر در آتن: مرزها را باز کنید
Copyright 
نگارش از Euronews
تاریخ انتشار
هم‌رسانی این مطلبنظرها
هم‌رسانی این مطلبClose Button
لینک کپی پیست کد امبد ویدیو:Copy to clipboardCopied

حدود یک هزار پناهجو بهمراه فعالان حقوق بشر و حامیان پناهجویان روز چهارشنبه در برابر پارلمان یونان و دفتر کمیسیون اروپا در آتن راهپیمایی کردند. خواسته

آگهی

حدود یک هزار پناهجو بهمراه فعالان حقوق بشر و حامیان پناهجویان روز چهارشنبه در برابر پارلمان یونان و دفتر کمیسیون اروپا در آتن راهپیمایی کردند. خواسته معترضان باز شدن مرزهای اروپا به روی پناهجویان بود.

آنها با شعار «لغو توافقنامه نژادپرستانه اتحادیه اروپا و ترکیه» مخالفت خود را با این توافق نشان دادند. بر اساس این توافقنامه که از ۲۰ مارس به اجرا درآمده پناهجویانی که از طریق ترکیه وارد یونان شوند به ترکیه باز گردانده می شوند.

یک پناهجوی افغانستانی حاضر در این راهپیمایی می گوید: «ما از دولت یونان چیزی نمی خواهیم. آنها خودشان اکنون با مشکلات اقتصادی مواجه اند. ما از کشورهای بزرگ جهان می خواهیم مرزها را به روی ما باز کنند. ما برای پول به اینجا نیامده ایم. ما در جستجوی یک جای امن به اینجا آمده ایم و بدنبال سرزمینی هستیم که در آن صلح برقرار باشد.»

حدود ۵۱ هزار پناهجوی اغلب سوری، عراقی و افغانستانی در حال حاضر در یونان بسر می برند و برخی از معترضان برای شرکت در این راهپیمایی از اردوگاه موقت پناهجویان در بندره پیره به آتن آمده اند.

کنستانتینوس تسلوس خبرنگار یورونیوز از آتن در گزارشی می گوید:«سیاست مرزهای بسته باعث ناامیدی هزاران پناهجویی شده است که در حال حاضر به یونان آمده اند. آنها از اتحادیه اروپا می خواهند که توافق با ترکیه اجرا نشود تا بتوانند به سفرشان در اروپا ادامه دهند.»

هم‌رسانی این مطلبنظرها

مطالب مرتبط

در خواست سازمان ملل از جامعه جهانی برای پذیرش بیشتر پناهجویان

پرسش های بی پاسخ درباره چگونگی اجرای توافقنامه اتحادیه اروپا و ترکیه

توافق اروپا و ترکیه: کمک به مهاجران یا ضد حقوق بشر؟